Brak bramek i podział punktów podczas derbów Stomil – Olimpia

Są takie spotkania, na które czekają kibice przez cały sezon. Przykładem tego są derby, w szczególności takie jak miały miejsce w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil podejmował elbląską Olimpię. Mecz ten poza określeniem, kto jest lepszy w regionie był również spotkaniem pomiędzy dwoma zespołami z czołówki II ligi, które walczą o awans do 1 ligi.

W spotkaniu tym od początku było czuć derbową atmosferę, zarówno patrząc na grę zawodników ale również na licznych kibiców obu drużyn. W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze ale i Olimpia miała swoje sytuacje. Żadna z drużyn jednak nie potrafiła zamienić ich na bramki. W drugiej połowie większą kontrolę nad spotkaniem mieli żółto-biało-niebiescy ale podobnie jak w pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza rywali i po 90 minutach na tablicy wyników wciąż widniał wynik 0:0 i zespoły podzieliły się punktami. Wynik ten z pewnością nie zadowolił żadnej z drużyn, chociaż patrząc na tą rywalizację jako dwumecz to 4 punkty w dwóch meczach przy bilansie bramkowym 4:0 na korzyść elblążan na pewno bardziej zadowala Olimpię.

Po sobotnim spotkaniu Stomil ma 36 punktów i zajmuje 6 miejsce w tabeli. Pozycję niżej z jednym punktem mniej zajmują elblążanie. Szansę na poprawę tych pozycji oba zespoły będą miały już w najbliższy weekend. Stomil w sobotę o godzinie 13:00 zmierzy się w Polkowicach z miejscowym Górnikiem a elblążanie na własnym stadionie o godzinie 15:00 podejmą Śląsk II Wrocław.

Stomil Olsztyn – Olimpia Elbląg 0:0