Elblążanki postawiły twarde warunki zespołowi z Kobierzyc

Sytuacja w tabeli jasno pokazywała kto będzie faworytem niedzielnego spotkania pomiędzy KPR Gmina Kobierzyce a EKS Start Elbląg. Przyjezdne walczą o medale w tym sezonie, elblążanki raczej pilnują środka tabeli. Mecz nieoczekiwanie miał jednak niezwykle zacięty przebieg, a nasze zawodniczki postawiły twarde warunki faworytkom.

Zawodniczki EKS Start Elbląg walczą o ważne 6 miejsce w tabeli stąd też każda wygrana jest dla nich na wagę złota. Widać to było w niedzielnym pojedynku. Początek należał do zawodniczek z Kobierzyc, które prowadziły 0:2. Jednak po 2 bramkach Nikoli Szczepanik zawodniczki z Elbląga wyszły na prowadzenie 3:2. Obydwie ekipy mocno walczyły w obronie i były skuteczne w ataku. Dopiero po przerwie trenerki z Kobierzyc zawodniczki EKS Start Elbląg zatraciły skuteczność i to przyjezdne odskoczyły na minimalną przewagę. Pod koniec 1 połowy udało się jednak poderwać elblążankom, które doprowadziły do remisu. Na tablicy wyników do przerwy widniał wynik 12:12.

Początek drugiej odsłony to bramka za bramkę i znów emocje w obydwu drużynach. Po trafieniach Pauliny Stapurewicz udało się nam odskoczyć na prowadzenie 20:19. Od tego momentu niestety bramkarka kobierzyczanek zanotowała bardzo dobry czas gry broniąc kilka strzałów elblążanek. Przyjezdne rzuciły aż 3 bramki z rzędu i niestety zawodniczki EKS Start Elbląg z każdą kolejną minutą goniły wynik. Podopieczne Romana Monta walczyły ambitnie jednak nie udało się doprowadzić do zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną KPR Gmina Kobierzyce 28:29.

Ten mecz był zdecydowanie inny niż mecz w pierwszej rundzie w Kobierzycach. Lepiej funkcjonowała przede wszystkim obrona i zagrałyśmy mądrzej i bardziej konsekwentnie w ataku. Niestety nie udało sie zdobyć punktów, ale pracujemy dalej aby takie mecze wygrywać. – powiedziała nam po meczu zawodniczka EKS Start Elbląg Paulina Stapurewicz

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 28:29 (12:12)

EKS: Ciąćka, Hypka – Dworniczuk 8, Stapurewicz 6, Weber 5, Szczepanik 3, Wołoszyk 2, Głębocka 2, Gęga 1, Tarczyluk 1, Costa, Knezević, Owczarek, Kostuch, Stefańska.

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Despodovska 6, Wiertelak 5, Tomczyk 4, Janas 4, Kozioł 3, Shupyk 2, Cygan 2, Ważna 2, Wicik 1, Kucharska, Buklarewicz, Domagalska, Olek.

Kolejne spotkanie elblążanki zagrają na wyjeździe 11 lutego z Młynami Stoisław Koszalin.