Pewna wygrana Startu na początek PGNiG Superligi

Za nami pierwsza kolejka nowego sezonu PGNiG Superligi. W pierwszej kolejce rozrośniętej do 10 zespołu najwyższej klasie rozgrywek kobiecej piłki ręcznej w Polsce elblążanki spotkały się na wyjeździe z jednym z beniaminków. MKS-em PR Urbis Gniezno. Przed tym spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. W trakcie przygotowań zespoły zmierzyły się dwukrotnie i to gospodynie wtorkowego meczu wyszły z tamtych meczy zwycięskie. Sparingi to jednak jedno, a liga to drugie i zarówno trener elblążanek jak i zawodniczki Startu udały się do Gniezna z planem przywiezienie 3 punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry ale z czasem elblążanki zaczęły się prezentować coraz lepiej dzięki czemu odskoczyły na 3 trafienia. Co prawda gospodynie zdołały doprowadzić szybko do wyrównania to druga cześć pierwszej połowy to już przewaga elblążanek, które ostatecznie wygrały pierwszą część meczu 14:8. W drugiej połowie szczypiornistki Startu kontrolowały spotkanie i powoli powiększały przewagę by ostatecznie po 60 minutach wygrały aż 11 trafieniami 32:21. MVP spotkania została Aleksandra Hypka, a najwięcej bramek dla elblążanek (10) zdobyła Weronika Weber. Po tym spotkaniu elblążanki dzięki wysokiej wygranej zajmują 2 miejsce w tabeli. Szansę na utrzymanie tej wysokiej lokaty Start będzie miał już 18 września, kiedy zmierzy się w Chorzowie z miejscowym KPR-em.

MKS PR Gniezno – EKS Start Elbląg 21:32 (8:14)

Poprzedni artykułUstawa metropolitalna dla Pomorza. Dwa lata w sejmowej zamrażarce
Następny artykułKoncert na otwarcie Przekopu jednak odbędzie się w Elblągu!