Wysoka przegrana Kociewskich Diabłów w Łańcucie

W środowy wieczór w zaległym spotkaniu 26 kolejki Suzuki I Ligi koszykarze SKS Starogard Gdański w Łańcucie zmierzyli się z miejscowym Sokołem. Faworytem tego spotkania byli gospodarze, którzy przed tym spotkaniem byli wiceliderem tabeli i jak się okazało było to widać na boisku.

Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyły Kociewskie Diabły za sprawą „trójki” Kierlewicza ale gospodarze szybko odrobili tą stratę i wyszli na prowadzenie ostatecznie wygrywając pierwszą kwartę 19:11. W drugiej kwarcie początkowo spotkanie było wyrównane a starogardzianie nawet zbliżyli się na dystans 3 punktów. Niestety z biegiem czasu przewaga Sokoła rosła i w połowie spotkania gospodarze prowadzili już 43:25. Trzecia cześć spotkania była najbardziej wyrównana ale i tutaj lepsi byli gospodarze wygrywając ją 20:17. W czwartej kwarcie również lepiej zaprezentowali się gospodarze wygrywając ją 30:20 i całe spotkanie 93:62.

Po tym spotkaniu Kociewskie Diabły zajmują 13 miejsce w tabeli. Szanse na kolejne punkty koszykarze z Kociewia będą mieli 13 marca, kiedy podejmą we własnej hali Górnik Trans.eu Wałbrzych.