Porażki Wybrzeża i MMTS-u

Rozgrywki PGNiG Superligi mężczyzn zmierzają u końcowi. 1 i 2 czerwca na boiskach wystąpiły drużyny z naszego regionu. Niestety nie były to spotkania udane.

Wysoka porażka MMTS-u w Kaliszu

We wtorek 1 czerwca zawodniczy MMTS-u Kwidzyn zmierzyli się w Kaliszu z miejscową Energą. Patrząc po ligowej tabeli małym faworytem byli gospodarze jednak można było spodziewać się ciekawego spotkania. Początek spotkania był wyrównany a dokładniej mówiąc obie drużyny miały problem z zdobywaniem bramek bo po 10 minutach obie drużyny miały na swoim koncie zaledwie po jednym trafieniu. Przez kolejne minuty spotkanie w dalszym ciągu było wyrównane. Z czasem jednak zarysowała się przewaga gospodarzy którzy wyszli na prowadzenie 11:7 po 30 minutach. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze powiększając swoją przewagę, której nie oddali już do końca spotkania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 27:16. Po tym spotkaniu szczypiorniści z Kwidzyna zajmują w tabeli 10 miejsce z 25. Szansę na kolejne punkty zawodnicy MMTS-u będą mieli 5 czerwca kiedy podejmą ostatni w tabeli zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Niestety prawdopodobnie dla zespołu z Kwidzyna będzie to ostatnie spotkanie w PGNiG Superlidze. Klub ma zostać rozwiązany i nie wystąpić w przyszłym sezonie w żadnych rozgrywkach.

Energa MKS Koszalin – MMTS Kwidzyn 27:16 (11:7)

Bez niespodzianki w Płocku

Szczypiorniści gdańskiego Wybrzeża zmierzyli się w czerwca w Płocku z miejscową Wisłą. Faworytem tego spotkania bezsprzecznie byli gospodarze, którzy regularnie zdobywają w lidze drugie miejsca na koniec sezonu za potentatem z Kielc. Szczypiorniści Wybrzeża liczyli na dobry wynik w ostatnim spotkaniu sezonu. Gospodarze, dla których było to ostatnie spotkanie w sezonie na własnym terenie szybko wyszli na prowadzenie którego nie oddali już końca spotkania. Gospodarze wygrali to spotkanie 29:19. Po tym spotkaniu gdańszczanie zajmują 11 miejsce w tabeli. Czy je utrzymają zależeć będzie od spotkania pomiędzy zespołami Grupa Azoty SPR Tarnów a Chrobrym Głogów.

Orlen Wisła Płock – Torus Wybrzeże Gdańsk 29:19 (16:10)