Strażacy z naszych gminnych jednostek OSP włączyli się w akcję wspierania programu szczepień przeciwko COVID-19 poprzez pomoc mieszkańcom naszej gminy tym zainteresowanym, a znajdującym się w trudnej sytuacji. Na czym polegała ta pomoc?

Na strażaków zawsze można liczyć, wielokrotnie się o tym mogliśmy przekonać. Tym razem nasi druhowie z OSP Zblewo, Pinczyn i Semlin pomagają w akcji dowożenia mieszkańców naszej gminy na szczepienia przeciwko COVID-19.  Pierwszy dowóz na szczepienie miał miejsce już 4 lutego i pomoc ta jest systematycznie realizowana zarówno na terenie gminy Zblewo, jak i sporadycznie do punktów szczepień w Starogardzie Gdańskim. Do tej pory z takiego wsparcia skorzystało 17 osób. Dodajmy, iż strażacy pomagają w dotarciu na szczepienie z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Pomagają także wypełniać ankiety w przychodniach tuż przed szczepieniem.

Przypomnijmy, iż bezpłatny transport organizowany przez Gminę Zblewo przewidziany jest dla osób niepełnosprawnych i mających kłopoty z poruszaniem się oraz – co ważne – osób mających obiektywne, niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień. Warto jednak pamiętać, iż Gmina nie zapewnia specjalistycznego transportu sanitarnego dla osób leżących

Aby skorzystać z pomocy w dotarciu na szczepienie należy skontaktować się ze specjalnie powołanymi przez wójta koordynatorami. Oto kontakt do nich:  sekretarz gminy Daniel Szpręga – kom. 512 462 955 oraz inspektor Sylwia Podwojska – kom. 536 954 922.

A w ostatnich dniach nasi strażacy z OSP Zblewo, Pinczyn Bytonia, Semlin i Karolewo sprawnie zajęli się także dystrybucją ulotek dotyczących profilaktyki COVID-19 oraz organizacji szczepień. Dzięki pomocy druhów broszura ta trafiła do wszystkich domów w całej gminie. Dziękujemy Wam Druhowie!

Sylwia Podwojska, fot. OSP Gminy Zblewo

Acapulco Beach Plaża Suchacz
Poprzedni artykułZostań ilustratorem atlasu o smokach
Następny artykułAnkieta dla mieszkańców
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze