Rozpoczęła się kolejna pora roku, nasza złota polska jesień. Strzeliła barwami i zapachami. Słońce również nie zawiodło i oświeciło swoim blaskiem wszystko dookoła.

Uczniowie naszej szkoły, pod opieką wychowawców, postanowili uczcić to zdarzenie. Przynieśli do szkoły mnóstwo kwiatów, warzyw i owoców z własnych działek, sadów, pól lub zakupionych w sklepie. W ciągu tygodnia planowali co zrobią. Podzielili się rolami, zadaniami. Potem wspólnie komponowali i układali bukiety dla Pani Jesieni i zdrowy „tort” z warzyw, owoców i kwiatów jadalnych dla siebie.

Wreszcie na holu głównym naszej szkoły zrobiło się pachnąco i kolorowo. Wystawa prac dzieci i młodzieży była wspaniała. Chodziliśmy po kolei oglądać te cuda. Potem „torty” i bukiety wróciły do sal. Bukiety zdobią klasy i szkołę, a „torty” były zdrową przekąską dla uczniów do końca lekcji.

Dzięki wspaniałej współpracy z rodzicami nasi uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do realizacji tego projektu. Jednocześnie działania te miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

(Mirela Trawicka)

Nauka Jest OK
Poprzedni artykułZ cisa przez Żuławy do Mosiny. Wspomnienie na stulecie
Następny artykułW ostatnim tygodniu 1077 nowych zakażeń w województwie pomorskim
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze