Hit w Hali 100-lecia! Trefl Sopot – Anwil Włocławek

Szlagier w Hali 100-lecia! Już w niedzielę 23 kwietnia o 15:30 w obiekcie przy ulicy Jakuba Goyki 7 koszykarze Trefla Sopot zmierzą się z Anwilem Włocławek. Dla obu drużyn będzie to niezwykle ważny mecz w kontekście walki o fazę play-off. Bilety są dostępne na www.sercesopotu.pl, a kasa przy wejściu głównym będzie działać od godziny 13:30.

Brązowi medaliści Energa Basket Ligi 2021/2022 bieżące rozgrywki zainaugurowali zwycięstwem nad Zastalem Zielona Góra i Sokołem Łańcut. W trzeciej serii gier doszło do hitowego spotkania pomiędzy Anwilem a aktualnym mistrzem Polski, WKS Śląskiem. W Hali Mistrzów oglądaliśmy zacięte zmagania, które ostatecznie zakończyły się zwycięstwem gości 75:73. Zaledwie dwa dni później ekipa Przemysława Frasunkiewicza była już w Bydgoszczy, gdzie w ramach derbowego spotkania mierzyła się z Enea Abramczyk Astorią. Krótki czas na regenerację oraz kolejne intensywne minuty dały się we znaki graczom Anwilu. W meczu zakończonym po dogrywce triumfowali gospodarze.

Również w kolejnych dwóch spotkaniach ligowych – z Legią i Spójnią – górą byli przeciwnicy. Złą serię Anwilowi udało się przełamać w rywalizacji z Kingiem, a to rozpoczęło passę sześciu zwycięstw z rzędu w EBL. Przerwali ją żółto-czarni, którzy 23 grudnia w Hali Mistrzów pokonali Anwil 83:80. To rozpoczęło kolejną serię, ale tym razem całkowicie niekorzystną dla włocławian. Nasi najbliżsi rywale przegrali następne cztery mecze ligowe. Dość niespodziewanie „Rottweilery” zakończyły ją na parkiecie mistrza Polski, czyli we Wrocławiu. W lutym na krajowych parkietach Anwil rozegrał cztery mecze. W lidze przegrali z Legią oraz pokonali Spójnię, zaś w Pucharze Polski triumfowali nad Stalą oraz musieli uznać wyższość późniejszego zwycięzcy turnieju – Trefla Sopot!

Choć po przerwie reprezentacyjnej Anwil przegrał z Kingiem i Czarnymi, to podopieczni Przemysława Frasunkiewicza w połowie marca wrócili do formy i rozpoczęli kolejną serię. Anwil wygrał ostatnie pięć meczów ligowych, a dodatkowo wywalczył awans do finału FIBA Europe Cup eliminując turecki Gaziantep oraz fińskie Karhu. Wczoraj „Rottweilery” rozegrały pierwsze spotkanie dwumeczu decydującego o triumfatorze rozgrywek. W Hali Mistrzów Anwil zwyciężył z francuskim Cholet 81:77.

Siłą włocławian są zawodnicy zagraniczni – pięciu najlepiej punktujących koszykarzy Anwilu to Luke Petrasek, Victor Sanders, Lee Moore, Phil Greene oraz Josip Sobin. Czterech z nich może pochwalić się dwucyfrową średnią, a liderem jest Luke, który przeciętnie notuje 14.9 oczka na mecz. W polskiej rotacji wyróżniającymi się graczami są Kamil Łączyński (śr. 6 asyst) oraz Michał Nowakowski (śr. 8.2 punktu).