Porażki zespołów spod znaku Trefla. Arka awansowała po karnych do finału Pucharu Polski

Za nami emocjonujące dni dla gdańskich drużyn. Niestety nie dla wszystkich zakończyły się one szczęśliwie. Trefl Sopot odpadł w ćwierćfinale Energa Basket Ligi z WKS Śląskiem Wrocław a Trefl Sopot musiał uznać wyższość rywali i zakończył ligowy sezon na 6 miejscu. W odmiennych nastrojach są piłkarze Arki Gdynia, którzy po rzutach karnych pokonali grający w Ekstraklasie Piast Gliwice i zagrają w finale Pucharu Polski.

Piłka Nożna: Sukces Arki. Żółto-niebiescy powalczą o Puchar Polski

W środę 7 kwietnia Arka Gdynia w półfinale Pucharu Polski podejmowała Piasta Gliwice. Przed tym spotkaniem gdyński zespół nie był faworytem w starcu z występującym w ekstraklasie. W spotkaniu jednak od początku było widać, że to na jakim poziomie rozgrywek ligowych grają zespoły często jeśli chodzi puchary nie ma znaczenia. Oba zespoły miały swoje okazje ale ani w pierwszej, ani w drugiej połowie nikt nie trafił do bramki i o zwycięstwie miała zadecydować dogrywka. Jak się okazało również ona nie wyłoniła zwycięzcy i o tym, kto zagra w półfinale musiała zadecydować dogrywka. Ją 4:3 wygrali gospodarze i to zespół z Gdyni stanie przed szansą na zwycięstwo w Pucharze Polski. O tym z kim się zmierzy zadecyduje starcie pomiędzy Cracovią Kraków a Rakowem Częstochowa. Drugi półfinał rozegrany zostanie 14 kwietnia. Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja w Lublinie.

Arka Gdynia – Piast Gliwice 0:0, karne 4:3

Koszykówka: Trefl po zażartej walce odpada z walki o Mistrzostwo Polski

W środę 7 kwietnia w 4 meczu ćwierćfinałowym Trefl Sopot podejmował WKS Śląsk Wrocław. Po porażkach w Wrocławiu i emocjonującej wygranej po dogrywce w Sopocie zawodnicy Trefla chcieli odnieść drugie zwycięstwo i wyrównać stan rywalizacji. W spotkanie lepiej weszli jednak goście, którzy wygrali pierwsza kwartę wysoko 23:13. W drugiej kwarcie gospodarze odrobili cześć strat wygrywając ją 24:18 i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 41:37 dla gości. Goście przewagę zwiększyli w trzeciej kwarcie wygrywając ją 17:12 i osiągając przed 4 partią 9 punktów przewagi. Gospodarze nie odpuścili i w czwartej kwarcie wygrali 19:10 i wyrównali stan rywalizacji a o zwycięscy tego spotkania podobnie jak w 3 spotkaniu zadecydować miała dogrywka. W niej niestety lepsi okazali się goście wygrywając ją 2 punktami. Cały mecz zakończył się wynikiem 83:81.

Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław 83:81 (23:13, 18:24, 17:2, 10:19, 15:13)

Siatkówka: Trefl nie dał rady Resovii i zakończył sezon na 6 miejscu

W czwartek w ostatnim spotkaniu sezonu siatkarze gdańskiego Trefla zmierzyli się w drugim spotkaniu w Gdańsku z Resovią Rzeszów. Gracze Trefla w pierwszym rozgrywanym w Rzeszowie spotkaniu ulegli rywalom 1:3 i musieli wygrać rewanżowe spotkanie a następnie by zwyciężyć w rywalizacji o 5 miejsce pokonać ich w złotym secie. Pierwszy set czwartkowego spotkania układał się początkowo po myśli gospodarzy. Niestety drużyna Resovii w końcówce doprowadzili do wyrównania i wygrali tego seta na przewagi 32:30. Drugi set również padł łupem zespołu z Rzeszowa tym razem do 18. Ostatnia partia znów była wyrównana ale podobnie jak w pierwszym secie w końcówce lepsi byli goście, którzy wygrali go do 26 i cały mecz 3:0. Po ty spotkaniu Resovia Rzeszów zakończyła sezon na 5 miejsc a Trefl musi zadowolić się 6 lokatą

Trefl Gdańsk – Resovia Rzeszów 0:3 (30:32, 18:25, 26:28)