Zróbmy to razem!

Wprawdzie za kilka dni będziemy świętować 98. urodziny Gdyni, ale już przygotowujemy się na wielką fetę za dwa lata. O tym, jak będą wyglądać obchody setnego jubileuszu naszego miasta, zdecydujemy wspólnie. Dziś (1.02) ruszyła specjalna strona, na której znajdziemy wszystkie niezbędne informacje.

Razem z nową stroną ruszyły największe w historii naszego miasta konsultacje społeczne na temat programu obchodów 100-lecia miasta. Potrwają one do 28 marca. Będą prowadzone online na stronach gdynia100.pl i konsultujemy.gdynia.pl oraz stacjonarnie: w Przystaniachbibliotekachpunkcie informacyjnym Urzędu Miasta Gdyni i Centrum Obsługi Mieszkańców. W ankiecie będzie można wybrać już gotowe pomysły, ale także zgłosić swój własny.

Wejdź na stronę i podziel się pomysłem

Od dzisiaj możemy zaglądać na nową stronęgdynia100.pl, na której znajdziemy m.in.:

Nad propozycjami zgłaszanymi przez mieszkańców będzie pracować Komitet Obywatelski 100-lecia Gdyni. Tworzą go 33 osoby (skład komitetu znajdziemy w załączniku do tekstu). To samorządowcy i społecznicy zaangażowani w życie miasta. Komitet pełni funkcję doradczą i konsultacyjną.

Gdynia to ludzie

Do wzięcia udziału w konsultacjach zachęcają też sami mieszkańcy. Ich zdjęcia sukcesywnie będę pojawiać się w przestrzeni miejskiej. Kim są osoby spoglądajace na nas z plakatów? To gdynianie w różnym wieku i różnych zawodów. Bo w naszym mieście cenimy sobie różnorodność.

Poznajmy bohaterów naszej kampanii:

  • Najmłodszym z nich jest Antonio.
  • Pan Piotr to najstarszy czynny windsurfer świata, a do tego posiada oficjalny certyfikat rekordu Guinnessa.
  • Arek zasłynął z zaangażowania w akcję recyklingu, a tegoroczny maturzysta Janek pełni funkcję przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta. Członkiem tej samej rady jest również uczennica Olga.
  • Pani Wiesia jest dzielną strażaczką z OSP Gdynia Wiczlino.
  • Panie Hania i Janina lubią udzielać się w Centrum Aktywności Seniora.
  • Lila od kilku lat trenuje fitness sportowy i dwa razy reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. Zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w kategorii Fitness Dance.
  • Agnieszka jest gwiazdą koszykówki, a Darek – rugbistą Arki Gdynia.

Dołączmy do nich i wspólnie zdecydujmy o tym, jak świętować stulecie naszego miasta.

Magdalena Śliżewska
UM Gdynia


Poprzedni artykułBO2024: czas wpłynąć na Gdynię!
Następny artykułLuty w muzeum pod znakiem celebry, miłości i odkrywania historii
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze