wtorek, 27 lutego, 2024

Strona głównaPomorskieTrójmiastoMiasto przyjazne biznesowi. Gdynia z wyróżnieniem od ABSL

Miasto przyjazne biznesowi. Gdynia z wyróżnieniem od ABSL

Gdynia efektywnie i profesjonalnie współpracuje z sektorem biznesowym. Panuje tu przyjazny klimat inwestycyjny. Za działania podejmowane na rzecz sektora usług biznesowych nasze miasto otrzymało wyróżnienie od organizacji skupiającej branżowych liderów w Polsce podczas tegorocznej ABSL Appreciation Gala. Nagrodę odebrała wiceprezydentka Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Sektor usług biznesowych to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki. Dlatego tak ważna jest dobra współpraca z tą branżą i stwarzanie odpowiednich warunków dla firm. Gdynia i Pomorze przyciągają przedsiębiorców, którzy chętnie lokują tu swoje biznesy i ściągają wykwalifikowanych pracowników.

Gdynia wśród liderów

Za działania na rzecz umacniania pozycji branży biznesowej nasze miasto zostało docenione przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL Poland). Gdynię uhonorowano podczas ABSL Appreciation Gala, która odbyła się w Warszawie. Wydarzenie jest organizowane co dwa lata, aby uhonorować partnerów, firmy, interesariuszy, organizacje pozarządowe, a także instytucje centralne i samorządowe – w tym miasta, które wniosły znaczący wkład w rozwój branży usług dla biznesu.

Miasto wyróżniono w kategorii „City & Regional Leaders Supporting Business Services Sector”. To nagroda dla regionalnych i miejskich liderów wspierających sektor usług biznesowych. Gdynię doceniono za profesjonalną współpracę z biznesem, przyjazny klimat inwestycyjny oraz pracę na rzecz umacniania pozycji sektora usług biznesowych. Nagrodę odebrała Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki.

– Wiemy, jak silną rolę w lokalnej gospodarce odgrywa sektor nowoczesnych usług biznesowych. Dlatego w Gdyni staramy się stwarzać jak najlepsze warunki ku temu, aby ta branża nadal dynamicznie się rozwijała. Przedsiębiorcy znajdą w naszym mieście odpowiednią infrastrukturę, komunikację czy przestrzeń biurową, czyli wszystko, czego potrzeba, aby tworzyć nowe miejsca pracy i swobodnie prowadzić firmę – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki.

ABSL to wiodąca organizacja reprezentująca sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Zrzesza 250 największych firm, wyznacza standardy i kierunki rozwoju branży, w której zatrudnionych jest już ponad 435 tys. osób.

Magdalena Czernek
UM Gdynia
fot. materiały ABSL Poland

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
[td_block_1 custom_title="Must Read" limit="4" f_header_font_transform="uppercase" ajax_pagination="next_prev" sort="oldest_posts" offset="3"]
0
Chcieli byśmy poznać Twoje zdanie. Skomentujx