Po dokładnie 2162 dniach koszykarska faza play-off wraca do ERGO ARENY! W trzecim meczu ćwierćfinału Energa Basket Ligi Trefl Sopot podejmie na własnym parkiecie WKS Śląsk Wrocław. Żółto-czarni są w trudnej sytuacji, gdyż dwa pierwsze spotkania padły łupem gości, jednak wszystko może się zmienić po zmaganiach w hali na granicy Sopotu i Gdańska. Pierwszy mecz w Trójmieście zostany rozegrany 5 kwietnia o godzinie 17:30, zaś ewentualne czwarte spotkanie serii zostało zaplanowane na 7 kwietnia (17:30). Transmisje z gier zostaną przeprowadzone odpowiednio przez Polsat Sport i Polsat Sport News.

Ćwierćfinałowa seria pomiędzy 4. a 5. drużyną rundy zasadniczej zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla wrocławian. W pierwszym meczu „Wojskowi” wygrali pierwsze trzy kwarty i na 10. minut przed końcem spotkania prowadzili 59:47. Dopiero ostatnia część, głównie za sprawą Łukasza Kolendy, padła łupem sopocian. Żółto-czarni zbliżyli się nawet na cztery punkty różnicy (72:68), ale w finałowej minucie chłodne głowy zachowali gracze Śląska, którzy ostatecznie obronili wywalczoną przewagę, triumfując 76:71.

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla sopocian, którzy po 8. minutach prowadzili 18:10. Niestety, w końcówce premierowej kwarty udany pościg przeprowadzili gospodarze i doprowadzili do wyrównania 20:20. Podobny przebieg miała druga część spotkania – przewaga Trefla została w całości odrobiona pod koniec kwarty, a ponadto trójka Elijaha Stewarta dała Śląskowi prowadzenie 37:35. Druga połowa nie pozsostawiła wątpliwości, która drużyna była tego dnia lepsza. Żółto-czarni nie mieli wiele do powiedzenia w starciu ze wspomnianym Stewartem i jego kolegami. Amerykański skrzydłowy zakończył mecz z 35. punktami, a jego drużyna triumfowała 91:72.

Wciąż jednak jesteśmy w grze. Teraz Trefl będzie podejmował Śląsk w ERGO ARENIE, a z tych rywalizacji ma bardzo dobre wspomnienia. Dotychczasowe starcia zespołów Marcina Stefańskiego i Olivera Vidina w hali na granicy Sopotu i Gdańska kończyły się zwycięstwami Trefla. W rozgrywkach 2019/2020 nasza drużyna pokonała u siebie „Trójkolorowych” 86:76, zaś w bieżącym sezonie koszykarze #sercasopotu odnieśli pewny triumf, 79:60. Wówczas najwięcej punktów dla Trefla zdobył Dominik Olejniczak (16).

Nasza drużyna będzie walczyć o odwrócenie losów serii, ale nie będzie to łatwe. Żółto-czarni nie mają już marginesu błędu – każda kolejna porażka eliminuje Trefla z gry o półfinał Energa Basket Ligi. Wierzymy, że sopocianie udźwigną presję i jeszcze raz wybiorą się do Wrocławia, gdzie w piątym meczu, zaplanowanym na 10 kwietnia, stoczą bój o awans do kolejnej rundy play-off!

Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław 5 kwietnia, 17:30, transmisja: Polsat Sport

ew. Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław 7 kwietnia, 17:30, transmisja: Polsat Sport News

Trefl Sopot SA

Nasza Dieta
Poprzedni artykułWesołych Świąt życzy Luka Finance
Następny artykułZniszczył auto z miłości i usłyszał zarzuty
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze