Gdynia: Życzenia dla seniora – napisz kartkę na święta

Chyba nikt nie lubi spędzać świąt samotnie. A jak choć trochę umilić ten czas gdyńskim seniorom? Na przykład wysłać do nich życzenia: „Droga Pani Babciu! Drogi Panie Dziadku!”. Może to być kartka albo list – zależy od pomysłu najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Prezydent Gdyni Wojciech SzczurekGdynia Rodzinna oraz Centrum Aktywności Seniora zapraszają młodych mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w międzypokoleniowej akcji społecznej „Droga Pani Babciu! Drogi Panie Dziadku!”.

Pomysł jest taki, aby dzieci, wspólnie z rodzicami lub opiekunami, napisały życzenia do osób starszych. Mogą być w formie kartki lub listu. Akcja powstała z myślą o seniorach, którzy będą samotnie spędzali tegoroczne święta.

Kartkę lub list należy rozpocząć do słów: „Droga Pani Babciu…” lub „Drogi Panie Dziadku…”.

Przygotowaną korespondecję należy podpisać swoim imieniem, bez podawania innych danych kontaktowych, i przynieść do Urzędu Miasta Gdyni przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54. Przy głównym wejściu znajduje się specjalna „wrzutnia”, gdzie trzeba umieścić listy. Korespondencja może, ale nie musi posiadać znaczka pocztowego.

Wszystkie życzenia, które trafią do urzędu do 23 grudnia do godz. 16:00, za pośrednictwem Centrum Aktywności Seniora zostaną przekazane starszym i samotnym mieszkańcom Gdyni.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.gdyniarodzinna.pl i na Facebooku.

Magdalena Śliżewska
UM Gdynia

Poprzedni artykułGdańsk: Zadbaj o zdrowe piersi
Następny artykułArchidiecezja Gdańska odwołuje wizyty duszpasterskie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze