Coraz gorsza sytuacja KPS-u. Kolejna porażka i spadek na ostatnie miejsce w tabeli

W ubiegły weekend piłkarze KPS-u podejmowali na własnym boisku Flotę Świnoujście w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy sezonu. Przed tym spotkaniem rywale byli wyżej w tabeli i zajmowali 14 miejsce. KP Starogard Gdański miał 7 punktów mniej i zajmował miejsce w strefie spadkowej i bardzo potrzebował punktów.

Niestety już w pierwszej połowie goście dwa razy pokonali bramkarza gospodarzy. Dwukrotnie, w 25 i 35 minucie sędzia wskazał na „wapno” a skutecznym egzekutorem okazał się Szymon Cybulski. W drugiej połowie w 62 minucie padła kolejna bramka dla gości. W 62 minucie bramkę na 0:3 zdobył Patryk Harkot. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Honorową bramkę w 80 minucie zdobył Nikodem Parulski.

Po tej porażce piłkarze ze Stolicy Kociewia spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Szansę na punkty KPS będzie miał już 25 listopada, kiedy to rozegrane zostanie pierwsze spotkanie drugiej rundy. Rywalem w Starogardzie będzie Unia Swarzędz.

KP Starogard Gdański – Flota Świnoujście 1:3 (0:2)