Kociewskie Diabły o krok od półfinałów. W niedzielę kluczowe starcie

W sobotni wieczór koszykarze SKS Starogard Gdański rozegrali we własnej hali 3 spotkanie ćwierćfinałowe play-off 1 ligi. Przed tym spotkaniem w rywalizacji z GKS-em Tychy był remis 1:1. i przed serią spotkań w Starogardzie można było mieć nadzieję na zamknięcie rywalizacji w ten weekend. Pierwszy krok Kociewskie Diabły zrobiły w sobotę.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy i już w pierwszej kwarcie było widać, że zespołowi z Tych w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby o wygraną nie będzie łatwo. Po 10 minutach na tablicy wyników było 33:13. W drugiej kwarcie obraz meczu się nie zmienił. Kociewskie Diabły dorzuciły kolejne 30 punktów dając rywalom zdobyć 19 punktów. Tym samym już w przerwie gospodarze mieli 31 punktów przewagi i tylko kataklizm mógł odebrać im zwycięstwo. Po przerwie spotkanie się wyrównało ale gospodarze kontrolowali i ostatecznie wygrali 108:76 i mocno przybliżyli się do półfinału play-off.

Kolejne spotkanie już w niedzielę w Starogardzie o godzinie 18:00. Jak Kociewskim Diabłom uda się ponownie pokonać rywali to awansują do półfinału. Jeśli zwycięstwo odniosą rywale to decydujące spotkanie rozegrane zostanie 26 kwietnia w Tychach

SKS Starogard Gdański – GKS Tychy
108:76 (33:13, 30:19, 29:27, 16:17)

23.04.2023 – godz: 18:00 – transmisja na platformie emocje.tv

Poprzedni artykułSeniorzy po raz 9. zaprezentują „Co im w duszach gra…”
Następny artykułZ piekła do nieba. Start odwrócił losy starcia w Gnieźnie i zapewnił sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze