Koniec przygody w Pucharze Polski. Cartusia lepsza w Kartuzach

W środowe popołudnie piłkarze KP Starogard Gdański udali się do Kartuz na spotkanie 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Ich rywalem była miejscowa Cartusia. Przed spotkaniem za faworyta uchodził zespół z Kociewia, który w lidze radzi sobie dużo lepiej wyprzedzając gospodarzy o 17 oczek. Jak się wiadomo spotkania pucharowe często rządzą się swoimi prawami i można było spodziewać się trudnego spotkania.

Spotkanie to od początku było dość wyrównane z wskazaniem na gospodarzy ale żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza rywali. Bramki niestety dla KPS-u padły w końcówce pierwszej połowy. Najpierw w 41 minucie do bramki trafił Piotr Gryszkiewicz a 2 minuty później drugie trafienie dla piłkarzy z Kartuz zdobył Bartosz Kuźniarski. W drugiej połowie piłkarze z stolicy Kociewia nie potrafili odwrócić losów tego spotkania a wynik w 61 minucie ustalił na 3:0 dla gospodarzy Piotr Gryszkiewicz.

Teraz piłkarzom ze Starogardu pozostaje walka o jak najlepsze miejsce w III lidze. Tutaj już w niedzielę KPS podejmie… Cartusię Kartyzy. Będzie tym samym szybka okazja do rewanżu na rywalach na własnym boisku. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 15:00.

Cartusia Kartuzy – KP Starogard Gdański 3:0 (2:0)