Kociewskie Diabły wyrwały zwycięstwo z AZS AGH Kraków

Duże emocje oglądali kibice w sobotnie wieczór w Starogardzie Gdański, gdzie miejscowy SKS podejmował AZS AGH Kraków. Przed tym spotkaniem patrząc po ligowej tabeli wydawało się, że to gospodarze będą faworytem. Jak się okazało o wygraną nie było łatwo.

Pierwsza połowa była wyrównana ale ostatecznie to gospodarze wyszły z niej zwycięsko wygrywając 19:18. W drugiej kwarcie zarysowała się większa przewaga gospodarzy, którzy powiększyli przewagę do 5 punktów a tablica wyników pokazywała 37:32. W trzeciej kwarcie goście próbowali odrobić straty i początkowo im się to udało i zniwelowali stratę to 1 punktu. Kociewskie Diabły szybko poprawiły swoją grę i przed decydującą kwartą wyszły na prowadzenie 56:45. Gra się jednak do końca, co pokazał zespół z Krakowa który w czwartek kwarcie szybko odrobili stratę i sami wyszli na 5 punktowe p[prowadzenie. Na szczęście w końcówce gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i zdołali doprowadzić do remisu a tym samym dogrywki. W niej Kociewskie Diabły zaprezentowały się już lepszej strony i ostatecznie wygrały całe spotkanie 88:83. Po tym spotkanie SKS Starogard Gdański zajmuje 5 miejsce w tabeli. Szanse na kolejne punkty koszykarze z stolicy Kociewia będą mieli już we wtorek 29 marca, kiedy zmierzą się w Lublinie z miejscowym Startem.

SKS Starogard Gdański – AZS AGH Kraków 88:83
(19:18, 18:14, 19:13, 18:29, d: 14:9)