KPS odrobił zaległości i zdobył cenne 3 punkty

W środę o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny KP Starogard Gdański w zaległym spotkaniu z 17 kolejki podejmował Jarotę Jarocin.

Faworytem tego spotkania byli gospodarze, ale wiadomo było, że walczący o utrzymanie rywale nie oddadzą łatwo punktów. Spotkanie zaczęło się w najlepszy możliwy sposób dla gospodarzy. Już w 2 minucie Rafał Remisz wyprowadził KPS na prowadzenie. W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje sytuacje ale wynik w pierwszej połowie już się nie zmienił. Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Najpierw w 68 minucie jedenastkę wykorzystał Janusz Surdykowski. W 79 minucie bramkę kontaktową zdobyli goście, a nadzieję na korzystny rezultat dla gości przywrócił Dawid Idzikowski. W końcówce było nerwowo i obie drużyny miały swoje sytuacje. Wynik jednak nie uległ zmianie i 3 punkty zostały w Starogardzie. Po tym spotkaniu KPS wciąż zajmuje 5 miejsce. Szansę na poprawę tej lokaty piłkarze ze stolicy Kociewia będą mieli już w najbliższy weekend, kiedy to zmierzą się na własnym boisku z Bałtykiem Gdynia