Porażka Kociewskich Diabłów w Bytomiu

W sobotni wieczór SKS Starogard zmierzył się na wyjeździe z Polonią Bytom. Przed tym spotkaniem wydawało się, że to Kociewskie Diabły będą faworytem tego spotkania, ale wiadomo było, że nie musi być to łatwe spotkanie.

Początek spotkania był wyrównany z małym wskazaniem na koszykarzy z Kociewia i pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem SKS-u 25:22. W drugiej kwarcie do głosu doszli gospodarze, którzy najpierw doprowadzili do remisu by ostatecznie wygrać tą partię 24:15 i po połowie spotkania rezultat na tablicy wyników wynosił 46:40 na korzyść gospodarzy.

Po przerwie wciąż dobrze prezentowali się gospodarze, którzy nie pozwalali Kociewskim Diabłom na odrobienie strat a sami jeszcze powiększyli przewagę. Ostatecznie po trzeciej kwarcie prowadzili oni 66:59. W czwartek kwarcie Kociewskie Diabły próbowały odrobić starty i odwrócić losy tego spotkania. Udało się nawet wyjść na prowadzenie 73:72 ale w końcówce znów lepiej radzili sobie gospodarze i niestety niespodziewanie punkty zostały w Bytomiu.

Po tym spotkaniu Kociewskie Diabły wciąż zajmują 5 miejsce w tabeli. Kolejną szansę koszykarze ze stolicy Kociewia będą mieli 11 marca, kiedy podejmą Eneę Basket Poznań.

BS Polonia Bytom – SKS Starogard Gdański 86:80
(22:25, 24:15, 20:19, 20:21)