Kociewskie Diabły wróciły z Poznania z kompletem punktów

W sobotnie wieczór Kociewskie Diabły zmierzyły się w Poznaniu z miejscowym zespołem Enea Basket Poznań. Rywale, którzy są beniaminkiem swojej ligi choć przed tym spotkaniem byli niżej w tabeli to na własnym parkiecie radzą sobie bardzo dobrze i wiadomo było, że nie będzie łatwo o punkty.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy dość szybko osiągnęli kilka punktów przewagi. Koszykarze w drugiej części pierwszej kwarty odrobili część strat ale po 10 minutach tablica wyników wskazywała 18:13 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie Kociewskie Diabły doszły rywali i spotkanie się wyrównało. Ostatecznie w drugiej kwarcie lepsi byli goście 27:20 i w połowie spotkania to SKS Starogard prowadził 2 punktami.

Po przerwie początkowo gra była wyrównana ale z minuty na minutę lepiej grali goście i ostatecznie w drugiej części tej kwarty odskoczyli gospodarzom i wygrali tą kwartę dziesięcioma punktami 26:16.

Przed decydującą kwartą Kociewskie Diabły miały 11 punktów przewagi i wydawało się, że zwycięstwo jest tylko kwestią czasu. Jak się jednak okazało gospodarze nie zamierzali łatwo oddać punktów i rozpoczęli pogoń rzucając seriami w pewnym momencie niwelując przewagę do zaledwie 3 oczek. Koszykarze z stolicy Kociewia nie dali jednak Enei wyrwać sobie zwycięstwa i ostatecznie wygrali to spotkanie 89:80

Kociewskie Diabły po tym spotkaniu zajmują 4 miejsce w tabeli z 23 punktami. Szansę na kolejne punkty koszykarze SKS Starogard będą mieli 11 grudnia, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z WKK Wrocław

Enea Basket Poznań – BS Polonia Bytom 80:89 (18:13, 20:27, 16:26, 26:23)