Starogardzcy piłkarze lepsi od lidera

KPS w weekend czekało bardzo trudne zadanie. Piłkarze z Kociewia udali się do Grudziądza na spotkanie z miejscową Olimpią. Gospodarze przed tym spotkaniem w III lidze nie zaznali jeszcze porażki i to oni stawiani byli w roli faworyta. Z drugiej jednak strony, zwłaszcza patrząc po wynikach z ubiegłego sezonu mieli ostatnio patent na tego rywala i chcieli sprawić niespodziankę.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza rywali i po 45 minutach wciąż na tablicy wyników widniał wynik 0:0. W drugiej połowie jako pierwsi do bramki trafili gospodarze. W 58 minucie Kacper Jarzec wyprowadził Olimpią Grudziądz na prowadzenie. Od tego momentu strzelali już tylko piłkarze z Kociewia. Najpierw do remisu doprowadził Patryk Moskiewicz w 61 minucie. Ten sam zawodnik w 74 minucie wyprowadził KPS na prowadzenie 2:1. Wynik spotkania w 83 minucie na 3:1 dla starogardzian ustalił Grzegorz Ochwat. Tym samym piłkarze ze stolicy Kociewia przerwali passę meczów bez porażki gospodarzy. KPS po tym spotkaniu zajmuje 7 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty będą mieli 7 października, kiedy podejmą Gedanię Gdańsk.

Olimpia Grudziądz – KP Starogard Gdański 1:3 (0:0)