Druga kolejka i drugi remis 1:1 KPS-u

KP Starogard Gdański w ostatni weekend podejmował na własnym boisk beniaminka 3 ligi, Unię Swarzędz. Stargardzianie po wyjazdowym remisie 1:1 w pierwszej kolejce tym razem chcieli zdobyć pierwszy komplet punktów.

Przed spotkaniem ciężko było wskazać faworyta i również po pierwszym gwizdku przez większą cześć spotkania mecz był wyrównany. Brakowało jednak bramek. Te pojawiły się w końcówce, która w obfitowała w spore emocje. Najpierw w 81 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Joao Augusto Mariano. Niestety radość KPS-u nie trwała długo. Już 3 minuty później znów był remis, a do bramki gospodarzy trafił Filip Soboń. Kolejne minuty nie przyniosły już bramek i piłkarze z Kociewia w drugim kolejnym meczu odnotowali taki sam wynik 1:1.

Po tym spotkaniu KPS zajmuje 13 miejsce w tabeli. Szansę na poprawę tego stanu starogardzianie będą mieli już w środę 17 sierpnia, kiedy zagrają w Gdyni z miejscowym Bałtykiem.

KP Starogard Gdański – Unia Swarzędz 1:1 (0:0)
Joao Augusto Mariano (81′) – Filip Soboń (84′).

Poprzedni artykułElblążanie pod pomnikiem Twórców Niepodległości uczcili 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej