Regionalny Pucharu Polski nie dla KPS-u. Gospodarze wygrywają w Bytowie

We wczorajszy wieczór piłkarze KP Starogard Gdańskie zmierzli się w Bytowie z miejscową Bytovią w 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski. Już przed spotkaniem było wiadomo, że w spotkaniu nie zabraknie emocji. Małym faworytem wydał się zespół KPS-u, który na co dzień występuje w III lidze ale występujący w IV lidze gospodarze jeszcze nie dawno grali na szczeblu centralnym w II lidze i bardzo chcieli pokazać się w Pucharach.

Spotkanie już na początku nie ułożyło się po myśli piłkarzy ze Starogardu. Już w 4 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Bartłomieja Chojnackiego. KPS odpowiedział niespełna kwadrans później a do remisu doprowadził w 17 minucie Serhij Napołow . Kolejne trafienie również padło łupem przyjezdnych. W 36 minucie na 2:1 KPS-u trafił Daniel Sławiński ustalając tym samym wynik pierwszej połowy.

W drugiej połowie niestety bardziej skuteczni byli gospodarze. Najpierw w 47 minucie do wyrównania doprowadził Wołodymyr Kajdrowycz a w 66 minucie na 3:2 dla Bytovii trafił Artur Rzepiński. W 88 minucie spotkania czerwony kartonik obejrzał Jakub Malich. Piłkarze KP Starogard nie wykorzystali jednak w końcówce spotkania gry gospodarzy w 10 i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Bytovii i to piłkarze z Bytowa zameldowali się w 1/4 regionalnego Pucharu Polski a starogardzianom pozostaje walka w III lidze. W najbliższym spotkaniu KPS uda się do Gniewina na spotkanie z miejscowym Stolemem .

Bytovia Bytów – KP Starogard Gdański 3:2 (1:2)
Bartłomiej Chojnacki 4′, Wołodymyr Kajdrowycz 47′, Artur Rzepiński 66′ – Serhij Napołow 17′, Daniel Sławiński 36′