Kociewskie Diabły wygrywają ze Zgorzelcem i pozostają w walce o play-off

W środowy wieczór koszykarze SKS Starogard Gdański podejmowali we własnej hali PGE Turów Zgorzelec. Choć rywale byli niżej notowani i już przed tym spotkaniem nie mieli szans na utrzymanie w 1 lidze to nie oznaczało braku emocji i łatwego zwycięstwa gospodarzy.

Już początek spotkania potwierdził te przypuszczenia i to goście wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Kociewskie Diabły nie pozwoliły jednak zawodnikom ze Zgorzelca na długo odskoczyć i doprowadzili do remisu a następnie sami wypracowali kilku punktów przewagi wygrywając pierwszą kwartę 24:20. Przyjezdni jednak nie odpuścili i w drugiej kwarcie odrobili straty a spotkanie było bardzo wyrównane. Ostatecznie po pierwszej połowie to goście prowadzili 44:43.

Po zmianie stron gospodarze podkręcili tempo, wyszli na prowadzenie a następnie sukcesywnie powiększali swoją przewagę ostatecznie wygrywając trzecią kwartę 39:14 i wychodząc tym samym na wyraźne prowadzenie przed decydującą partią. W czwartej kwarcie gospodarze kontrolowali spotkanie i ostatecznie pewnie wygrali 102:78.

Dzięki tej wygranej Kociewskie Diabły awansowały na 9 miejsce w tabeli Suzuki I Ligi i wciąż pozostaje w walce o top 8 sezonu. O tym czy SKS Starogard Gdański wystąpi w play-off rozgrywek zadecyduje niedzielne spotkanie w Pelplinie z miejscową Decką oraz wyniki bezpośrednich rywali.

SKS Starogard Gdański – PGE Turów Zgorzelec 102:78 (24:20, 19:24, 39:14, 20:20)

Poprzedni artykułKoncert dla obywateli Ukrainy
Następny artykułMiała dożywotni zakaz prowadzenia. Po raz kolejny wsiadła za kierownicę po alkoholu