Porażka Kociewskich Diabłów w Kołobrzegu

W sobotni wieczór koszykarze ze Starogardu udali się do Kołobrzegu z miejscową Kotwicą. Rywale to jedna z czołowych drużyn ligi i wiadomo było, że zadanie nie będzie łatwe. Z drugiej jednak strony ostatnie spotkania pokazały, że Kociewskie Diabły są w stanie powalczyć o punkty z każdym.

Pierwsza kwarta była wyrównana i kilkukrotnie zmieniało się prowadzenie. Ostatecznie po 10 minutach gospodarze prowadzili 18:17. W drugiej połowie nieco większą przewagę mieli gospodarze, którzy na koniec pierwszej połowy wypracowali 7 punktową przewagę 39:32. W drugiej połowie Kociewskie Diabły próbowały odrobić stratę ale gospodarze utrzymali przewagę i dorzucili do niej 3 punkty osiągając 10 „oczek” przewagi przed decydującą kwartą. W niej więcej punktów zdobyli koszykarze SKS-u ale było to za mało by odwrócić losy spotkania, które zakończyło się wygraną Sensation Kotwica Kołobrzeg 68:60. Po tym spotkaniu Kociewskie Diabły zajmują 11 miejsce w tabeli. Szansę na poprawę tej pozycji koszykarze ze Starogardu będą mieli już w środę 23 marca, kiedy podejmą KS Księżak Łowicz.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – SKS Starogard Gdański 68:60 (18:17, 21:15, 17:14, 12:14)

Poprzedni artykułLider zdeklasowany! Trefl Sopot – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 103:78
Następny artykułOgólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” za nami