Kociewskie Diabły ponownie zwycięskie na własnym parkiecie

Koszykarze SKS Starogard Gdański po efektownym zwycięstwie w niedzielę w środę podejmowali w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby podejmowali rozegrali kolejne bardzo ważne spotkanie. Ich rywalem tym razem był TBS Śląsk II Wrocław. Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o play-off.

Pierwsze punkty zdobyli goście ale chwilę później Kociewskie Diabły również zdobyły punkty i z szybko wyszli na prowadzenie które utrzymali do końca pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 23:15. Drugie 10 nie było już tak dobre w wykonaniu gospodarzy co wykorzystali goście doprowadzając do remisu a nawet wychodząc na prowadzenie. Ostatecznie po 20 minutach na tablicy wyników widniał wynik remisowy 42:42. W trzeciej kwarcie znów lepiej prezentowali się gospodarze, którzy odskoczyli Śląskowi. Kociewskie Diabły w tej kwarcie wygrali 34:14 i wypracowali tym samym solidną zaliczkę 20 oczek przed decydującą częścią spotkania. W czwartej kwarcie starogardzianie kontrolowali spotkanie i pozwolili rywalom na odrobienie zaledwie 3 punktów.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 98:81 dla Kociewskich Diabłów. Po tym spotkaniu SKS Starogard Gdański wciąż zajmuje 11 miejsce w tabeli ale traci już zaledwie 2 punty do 7… Śląska II Wrocław mając rozegrane w tym sezonie dwa spotkania mniej. Szansę na kolejne punkty koszykarze z Kociewia będą mieli 19 marca, kiedy zmierzą się na wyjeździe z trzecim w tabeli zespołem Sensation Kołobrzeg.

SKS Starogard Gdański – TBS Śląsk II Wrocław 98:81 (23:15, 19:27, 34:14, 22:25)

Poprzedni artykułKino Światowid zaprasza na film „Za duży na bajki”