Wielkie emocje i cenna wygrana Kociewskich Diabłów we Wrocławiu

Za nami pierwsze dwa spotkania play-off w wykonaniu Kociewskich Diabłów. Koszykarze ze stolicy Kociewia w piątek oraz w sobotę rozegrali dwa mecze na wyjeździe z drugą drużyną Śląska Wrocław. Można było zakładać, że nie zabraknie emocji, ale ciężko było spodziewać się tego, co zafundowali kibicom koszykarze.

Wszytko zaczęło się nie najlepiej do SKS bo w pierwszym spotkaniu początkowo to gospodarze narzucili swój styl gry i wygrali w pierwszej kwarcie 30:16. W drugiej kwarcie spotkanie się wyrównało ale żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć i po 20 minutach wciąż to gospodarze prowadzili 14 oczkami. Kolejna partia również ostatecznie była wyrównana i wygrały ją jednym punktem Kociewskie Diabły. Niestety oznaczało to, że w ciągu ostatnich 10 minut trzeba odrobić 13 punktów. W czwartej kwarcie starogardzianie jednak pokazali, że walczą do końca i wygrali tą partię 32:19 doprowadzając do remisu 99:99 i dogrywki. W niej niestety to gospodarze pokazali się z lepszej strony wygrywając 107:103 i odnosząc pierwszą wygraną w prowadzonej do 3 zwycięstw rywalizacji.

Drugie spotkanie rozegrane zostało w sobotę . Tym razem gospodarzom nie udało się odskoczyć w pierwszej partii i po 10 minutach na tablicy wyników był wynik 23:24 dla Kociewskich Diabłów. Niestety drugie 10 minut było lepsze w wykonaniu koszykarzy Śląska i partia ta padła ich wygraną 34:24 i po 20 to gospodarze mieli 9 oczek przewagi. Kociewskie Diabły nie zamierzały jednak pozwolić na większe odskoczenie gospodarzom i wygrały 3 kwartę 25:29 i przed decydującą kwartą gospodarzom pozostało już tylko 5 punktów przewagi. Odrabianie strat jednak nie szło łatwo i na 75 sekund przed końcem spotkania tablica wyników wciąż pokazywała 6 punktów. Kociewskie Diabły jednak trafiły dwa razy za trzy a w końcówce wykorzystały jeden rzut wolny nie pozwalając w tym czasie gospodarzom na zdobycie choćby jednego punkty i tym samym w końcówce wyrwały wygraną 103:102 na trudnym terenie.

Tym samy rywalizacja w ćwierćfinale play-off po wyjazdowych spotkania jest na remis i teraz wszystko w rękach i nogach Kociewskich Diabłów, które przed własną publicznością mają dużą szansę na wygrane i awans do półfinałów. Czy tak się stanie o tym przekonamy się w sobotę i niedzielę 27-28 kwietnia, kiedy to rozegrane zostaną dwa spotkania w stolicy Kociewia.

WKS Śląsk II Wrocław – SKS Fulimpex Starogard Gdański 107:103 (30:16 | 30:30 | 20:21 | 19:32 | d: 8:4)

WKS Śląsk II Wrocław – SKS Fulimpex Starogard Gdański 102:103 (23:24 | 34:24 | 25:29 | 20:26)