Kociewskie Diabły pewnie wygrywają na koniec sezonu zasadniczego. Teraz pora na play-offy

W niedzielny wieczór SKS Starogard Gdański w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego zmierzył się w Koszalinie z miejscowym Żakiem. Już przed tym spotkaniem było wiadomo, że Kociewskie Diabły po tym spotkaniu zajmą miejsce dające im możliwość walki w play-off.

Faworytem tego spotkania byli koszykarze ze stolicy Kociewia. Potwierdziło się to już w pierwszej kwarcie, którą Kociewskie Diabły wygrały 37:13. Koszykarze ze Starogardu nie odpuścili również w drugiej kwarcie, w której wygrali 23:20 i po 20 minutach przewaga wynosiła 27 punktów.

Po przerwie spotkanie się wyrównało a gospodarze próbowali odrabiać straty. Kociewskie Diabły jednak kontrolowały to spotkanie i ostatecznie na koniec spotkania na tablicy wyników widniał wynik 78:102.

Ostatecznie po tym spotkaniu Kociewskie Diabły zajęły 6 miejsce w tabeli i zmierzą się w pierwszej rundzie play-off z WKS-em Śląsk II Wrocław. Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie koszykarze z Kociewia rozegrają w piątek 19 kwietnia o godzinie 20:00 we Wrocławiu.