KPS wyrwał punkt w końcówce spotkania z Unią

Za nami kolejne ligowe spotkanie KPS-u. Tym razem piłkarze ze Starogardu zmierzyli się w Solcu Kujawskim z miejscową Unią. Choć w mecz tym mierzyły się dwie drużyny z dołu tabeli to miało ono bardzo duży ciężar. Zarówno gospodarze jak i piłkarze ze Starogard przed tym spotkaniem zajmowali miejsca w strefie spadkowej i bardzo zależało im na 3 punktach, które przybliżyły by je do ucieczki ze strefy spadkowej.

W pierwszej połowie z lepszej strony niestety zaprezentowali się gospodarze. W 20 minucie Unia wyszła na prowadzenie po trafieniu Szymona Babiarza. 20 minut później było 2:0 a prowadzenie dla gospodarzy podwyższył Serhij Krawczenko i wiadomo było, że o odwrócenie losów tego spotkania nie będzie łatwo. W drugiej połowie nie zabrakło jednak emocji. W 59 minucie kontaktowe trafienie zdobył Karol Zieliński. Niestety w 72 minucie gospodarze znów trafili do bramki. Bramkę na 3:1 dla Unii zdobył Jakub Ryczkowski. Młodzi piłkarze z stolicy Kociewia nie poddali się jednak i gdy zegar pokazał już 90 minutę i wydawało się, że trzy punkty zostaną w Solcu Kujawskim do bramki trafił Bartosz Kuźniarski. To nie był jednak koniec i goście poszli za ciosem. W 4 minucie doliczonego czas do bramki trafił Damian Garbacik i tym samym piłkarze z Starogardu wyrwali jeden punkt.

Chociaż punkt ten nie poprawił dużo sytuacji w tabeli to dzięki walce do końca KPS nie pozwolił odskoczyć Unii. Szansę na kolejne punkty piłkarze ze Starogardu będą mieli 18 listopada, kiedy podejmą Flotę Świnoujście.

Unia Solec Kujawski – KP Starogard Gdański 3:3 (2:0)
Szymon Babiarz 20′, Serhij Krawczenko 40′, Jakub Ryczkowski 72′ – Karol Zieliński 59′, Bartosz Kuźniarski 90′, Damian Garbacik 90′

Poprzedni artykułKlasyka w Światowidzie – koncert „Pod dachami Paryża”