Decka za mocna dla Kociewskich Diabłów. Porażka SKS w Pelplinie

W piątek kolejne spotkanie w I lidze rozegrały Kociewskie Diabły. Tym razem nie było to jednak zwykłe spotkanie a rozgrywane w Pelplinie derby Kociewia. Przed tym spotkanie ciężko było wskazać faworyta, ale jak zawsze w wypadku rywalizacji pomiędzy tymi zespołami nie będzie brakować emocji.

Początek spotkania był wyrównany ale ostatecznie pierwsza kwarta należała do Kociewskich Diabłów, które wygrały ją 25:16. W drugiej kwarcie dużo lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy zdominowali koszykarzy z Starogardu i wygrali tą partię 27:9 i w przerwie prowadzili 43:34.

W kolejnej partii Kociewskie Diabły wróciły do gry ale wystarczyło to jedynie, by gra stała się bardziej wyrównana. Ostatecznie jednak w tej części spotkania kolejne 2 oczka do przewagi dorzucili koszykarze z Pelplina. A decydującej kwarcie koszykarze z Starogardu Gdańskiego odrobili cześć strat, ale nie wystarczyło to odwrócenie losów tego spotkania i spotkanie zakończyło się wynikiem 69:77 dla Decki Pelplin. Po tym spotkaniu zespoły zrównały się dorobkiem punktowym w tabeli. Wyżej są koszykarze z Pelplina, którzy awansowali na 4 miejsce w tabeli. Kociewskie Diabły z kolei mają 6 miejsce. Szansę na kolejne punkty zespoły będą miały już w środę. Decka Pelplin zagra na wyjeździe z drugą drużyną Śląska Wrocław a Kociewskie Diabły podejmą GKS Tychy.

Decka Pelplin – SKS Starogard Gdański 77:69 (16:25, 27:9, 17:15, 17:20)

Poprzedni artykułZa nami IX Elbląski Bieg niepodległości. Pierwszy linię mety minął Jakub Ossowski z Elbląga