Wysoka porażka KPS-u. Aż 6 bramek w Bydgoszczy

W sobotę KPS zmierzył się w Bydgoszczy z miejscową Zawiszą. Przed tym spotkaniem było wiadomo, że to rywale będą faworytem ale piłkarze ze Stolicy z Kociewia jechali z myślą o powalczeniu o punkty.

Niestety spotkanie od początku nie układało się po myśli KPS-u. Już w 23 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Kuby Bojasa. Sytuacja piłkarzy ze Stolicy Kociewia stała się jeszcze gorsza w 38 minucie, kiedy czerwoną kartkę otrzymał Daniel Górski. Chwilę później było już 2:0 dla gospodarzy a prowadzenie Zawiszy podwyższył Kornel Sochań. Jeszce przed przerwą padła trzecia bramka dla gospodarzy. Piłkę do bramki KPS-u skierował Maciej Koziara. W drugiej połowie gospodarze poszli za ciosem i podwoili liczbę trafień. Do bramki starogardzian strzelali kolejno Krystian Sanocki, Fabian Leonowicz i Jan Chachula.

6:0 dla gospodarzy to wynik o którym piłkarze ze stolicy Kociewia powinni jak najszybciej zapomnieć. KPS po tym spotkaniu zajmuje 15 miejsce w tabeli, tuż nas strefą spadkową. Szansę na poprawę tej sytuacji KPS będzie miał 23 wrześnie, kiedy podejmie wicelidera Vinetę Wolin

Zawisza Bydgoszcz – KP Starogard Gdański 6:0 (3:0)
Jakub Bojas 23′, Korneliusz Sochań 39′, Maciej Koziara 42′, Krystian Sanocki 50′, Fabian Leonowicz 56′, Jan Chachuła 77′