Kociewskie Diabły wygrywają w Krośnie

W środowy wieczór koszykarze SKS Starogard Gdański zmierzyli się w Krośnie z miejscowym. Przed spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Z jednej strony o jedną wygraną więcej miały Kociewskie Diabły, z drugiej strony za gospodarzami przemawiał atut własnego boiska.

W pierwszej kwarcie początkowo spotkanie było wyrównane. W końcówce jednak lepiej zaprezentowali się przyjezdni i po 10 minutach Kociewskie Diabły prowadziły 21:16. W drugiej kwarcie początkowo dobrą grę kontynuowali koszykarze z Kociewia w pewnym momencie wychodząc nawet na 19 punktowe prowadzenie. Gospodarze jednak w końcówce wzięli się za odrabianie strat i ostatecznie Kociewskie Diabły po 20 minutach prowadziły jedynie 42:35. W trzeciej kwarcie spotkanie przebiegało podobnie. To SKS początkowo narzucił swój styl gry a gospodarze próbują odrobić straty. Trzecia cześć spotkania zakończyła się wygraną starogardzian 20:14 i przed decydującą partią mieli oni 12 punktów przewagi. W decydującej partii Kociewskie Diabły kontrolowały spotkanie i ostatecznie pokonały Miasto Szkła Krosno 77:66.

Po tym spotkaniu SKS zajmuje 6 miejsce w tabeli Suzuki I Ligi. Kolejne spotkanie starogardzianie rozegrają we własnej hali 6 listopada, kiedy podejmą WKS Śląsk Wrocław.

Miasto Szkła Krosno – SKS Starogard Gdański
66 : 77 (16:21, 19:21, 14:20, 17:15)

Poprzedni artykułJastrzębski Węgiel pozostaje niepokonany, młodzi zawodnicy po stronie Trefla