Cenna wygrana KP Starogard

Piłkarze trzecioligowego KP Starogard Gdański podejmowali dziś ma Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny beniaminka Pogoń Nowe Skalmierzyce. Piłkarze z Kociewia przed tym spotkaniem byli niżej notowani niż rywale i z 26 punktami zajmowali 11 miejsce. Goście zajmowali wysokie 4 miejsce z 40 punktami i to oni wydawali się małym faworytem tego spotkania.

Ku radości starogardzkich kibiców pierwsze trafienie padło dla gospodarz. Gospodarzy na prowadzenie w 26 minucie wyprowadził Daniel Sławiński. Gdy wydawało się, że będzie to jedyna bramka w pierwszej połowie w 44 minucie piłkę do bramki Pogoni skierował Patryk Moskiewicz ustalając tym samym wynik pierwszej połowy.

W drugiej połowie nadzieję gości na punkty przywrócił Daniel Kaczmarek strzelając w 75 kontaktową bramkę dla piłkarzy z Nowych Skalmierzyc. Było to jednak wszystko na co było stać gości a wynik spotkania w 86 minucie na 3:1 dla KP Starogard ustalił Patryk Moskiewicz.

Po tym spotkaniu starogardzianie awansowali na 10 miejsce w tabeli. Kolejną szansę piłkarze ze Starogardu będą mieli 2 kwietnia, kiedy zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin.

KP Starogard Gdański – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3-1 (2:0)