Kociewskie Diabły zwycięskie w starciu z Księżakiem Łowicz

W środowy wieczór koszykarze SKS podejmowali we własnej hali Księżaka Łowicz. Na papierze przed tym spotkaniem faworytem byli gospodarze, ale goście choć zajmowali ostatnie miejsce w tabeli bardzo chcieli zdobyć cenne punkty w Starogardzie.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla Kociewskich Diabłów, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Goście jednak nie zamierzali odpuścić i doprowadzili z czasem do remisu po 11. Od tego momentu rzucali już jednak tylko gospodarze i to SKS prowadził po pierwszej kwarcie 22:11.

W drugiej kwarcie goście zabrali się za odrabianie strat i z minuty na minutę przewaga koszykarzy ze Starogardu malał by ostatecznie po przegranej w tej kwarcie 14:23 Kociewskie Diabły schodziły na przerwę prowadząc zaledwie 2 punktami.

W trzeciej kwarcie niewielką przewagę mieli gospodarze, którzy powiększyli przewagę przed decydującą partią do 11 punktów. W decydującej partii Kociewskie Diabły początkowo powiększyły swoją przewagę a później już pozostało kontrolować spotkanie i dowieść zwycięstwo do końca. Ostatecznie w tej partii padł wynik 16:15 i całe spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 79:67.

Po tym spotkaniu SKS Starogard Gdański zajmuje 10 miejsce w tabeli i wciąż liczy się w walce o TOP 8 sezonu zasadniczego w Suzuki I Lidze. Szansę na kolejne punkty Kociewskie Diabły będą miały już w najbliższą sobotę, 26 marca kiedy podejmą AZS AGH Kraków.