Po pierwszym meczu 1:0 dla gospodarzy. Dziś kolejne półfinałowe starcie Kociewskich Diabłów

W sobotnie wieczór w Wałbrzychu Kociewskie Diabły rozpoczęły walkę o finał Suzuki 1 Ligi. Ich rywalem był miejscowy Górnik Trans.eu Zamek Książ. Faworytem tego spotkania byli gospodarze ale SKS chciał powalczyć o zwycięstwo.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał wynik 18:16 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie i wciąż żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć mocniej rywalom. Ostatecznie po połowie spotkania gospodarze prowadzili jednym punktem a tablica wyników pokazywała wynik 36:35. Niestety dla Kociewskich Diabłów w 3 kwarcie dużo lepiej zaprezentowali się gospodarze wygrywając tą partię 28:11 i tym samym wypracowując sobie 18 punktową przewagę przed decydująca kwartą. W niej gospodarze kontrolowali spotkanie i ostatecznie wygrali całe spotkanie 88:69 wychodząc tym samym na prowadzenie w półfinale play-off. Szansę na poprawę tego bilansu Kociewskie Diabły będą miały już w niedzielę 30 kwietnia, kiedy rozegrają w Wałbrzychu spotkanie nr 2. Początek tego spotkania o godzinie 19:00. Transmisja na platformie emocje.tv.

Górnik Trans.eu Zamek Książ – SKS Starogard Gdański 88:69
(18:16, 18:19, 28:11, 24:23)