Podział punktów przy Agrykola

W sobotę w Elblągu żółto-biało-niebiescy podejmowali Chojniczankę Chojnice. Przed tym spotkaniem oba zespoły miały po 25 punktów i zajmowały miejsca w czołówce tabeli eWinner II ligi i mecz ten można było z pewnością zapowiedzieć jako hit kolejki.

Spotkanie od początku było dość wyrównane z małym akcentem na Olimpię, która miała więcej groźnych sytuacji. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak w pierwszej połowie umieścić piłki w bramce rywali i po 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W drugiej połowie na prowadzenie wyszli goście, którzy wykorzystali duży błąd w defensywie Olimpii. Bramkę w 56 minucie zdobył Tomasz Mikołajczak. W kolejnych minutach goście chcieli podwyższyć wynik i osiągnęli chwilową przewagę. Żółto-biało-niebiescy nie odpuścili i z minuty na minutę zarysowywała się większa przewaga Olimpii. Przyniosło to efekt w 82 kiedy strzałem zza pola karnego gości pokonał Hubert Krawczun. Olimpia w dalszej części meczu dążyła do strzelenia dającej zwycięstwo bramki, ale nie wystarczyło jej na to czasu. Spotkanie zakończyły się remisem 1:1. Po 16 kolejkach Olimpia zajmuje 5 miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co trzecia Chojniczanka oraz czwarta Radunia. Szansę na kolejne punkty elblążanie będą mieli 13 listopada, kiedy w Wrocławiu zmierzą się z drugiem zespołem miejscowego Śląska.

Olimpia Elbląg – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)