Polkowice wyrównały stan rywalizacji w walce o Mistrzostwo Polski. Grali też piłkarze eWinner II ligi

Za nami kolejne ligowe emocje. Duże emocje towarzyszyły spotkaniom w drugiej lidze piłkarzy, gdzie oglądaliśmy aż 14 bramek a o rozstrzygnięciach decydowały ostatnie minuty spotkań. Jeszcze większe emocje towarzyszyły walce VBW Arki Gdynia o Mistrzostwo Polski, gdzie zawodniczki z trójmiasta mimo, że pojechały po niesamowitej passie ponad 50 wygranych z rzędu nie zdołały wygrać i o Mistrzostwie zadecydować będzie musiało 5 spotkanie w najbliższy weekend w Gdyni.

Piłka Nożna: Bytovia bez punktów w spotkaniu z KKS 1925 Kalisz

Wielkie emocje towarzyszyło środowemu starciu pomiędzy Bytovią Bytów a KKS 1925 Kalisz. Spotkanie lepiej zaczęło się dla zespołu gości, który wyszedł na prowadzenie w 21 minucie za sprawą trafienia Néstora Gordillo. Kolejne bramki padły w drugiej połowie. Najpierw w 67 minucie do remisu doprowadził zawodnik Bytovii Matheus Camargo. Dziesięć minut później goście znów wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Adrian Łuszkiewicza. W końcówce jak się okazało mieliśmy powtórkę z ostatniego spotkania Bytovii. Gospodarze w 90 minucie doprowadzili do remisu za sprawą trafienia Krzysztofa Bąka, a później pozwolili rywalom na trafienie i ustalenia wyniku na 2:3. 3 punkty zespołowi z Kalisza dał Marcin Radzewicz. Po tym spotkaniu Bytovia zajmuje 13 miejsce w tabeli. Szanse na kolejne punkty zawodnicy z Bytowa będą mieli 17 kwietnia, kiedy zagrają na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Bytovia Bytów – KKS 1925 Kalisz – 2:3
Camargo (67′), Bąk (90′) – Gordillo (21′), Łuszkiewicz (77′), Radzewicz (90′)

Piłka Nożna: Sokoła Ostróda lepszy od Skry

Ciekawe i trudne zadanie czekało zawodników Sokoła Ostróda. W środę podejmowali oni zajmująca 4 miejsce w tabeli częstochowską Skrę. W grze gospodarzy od początku było widać, że ich celem są 3 punkty. Sokół dobrze rozpoczął spotkanie i już w 6 minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Karola Żwira. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Niestety druga połowa rozpoczęła się w najgorszy możliwy sposób. Pecha miał strzelec pierwszej bramki, który pechowo skierował piłkę do własnej bramki i było 1:1. Na szczęście dla gospodarzy w 75 minucie bramkę strzelił Tomasz Gajda i ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Sokoła. Po tym spotkaniu zawodnicy z Ostródy zajmuje 9 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty piłkarze będą mieli 17 kwietnia, kiedy to zagrają w Krakowie z miejscową Garbarnią.

Sokół Ostróda – Skra Częstochowa 2:1

Koszykówka: VBW Arka musi poczekać ze świętowaniem przynajmniej do czwartku

Stało się, po ponad 50 spotkaniach bez porażki w krajowych rozgrywkach w środowym spotkaniu finału Energa Basket Ligi zawodniczki znalazły pogromcę w postaci zespołu CCC Polkowice. Początek spotkania rozpoczął się po myśli zawodniczek Arki, które wygrały pierwszą partię 26:15. W drugiej kwarcie podstawione pod ścianą w tym meczu gospodynie wzięły się za odrabianie strat i wygrały tą partię w znakomitym stylu 31:11. W 3 partii gospodynie poszły za ciosem i powiększyły swoją przewagę wygrywając 3 partię 18:10 i przed czwartą ostatnią kwartą osiągając 17 punktów przewagi. Ostatnią kwartę wygrały co prawda zawodniczki z Gdyni 12:10 ale było to za mało i to gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa i wciąż pozostają w grze o Mistrzostwo Polski.

CCC Polkowice – VBW Arka Gdynia 74:59 (15:26, 31:11, 18:10, 10:12)

Piłka nożna: Chojniczanka gromi Śląsk II Wrocław

Po dwóch porażkach z rzędu Chojniczanka Chojnice chciała zmazać przerwać złą passę i zdobyć cenne trzy punkty. Mało kto jednak spodziewał się, że uczyni to w takim stylu. Gospodarze w spotkaniu z Śląskiem II Wrocław urządzili się wielkie strzelanie. Pierwsze trafienie padło w 25 minucie, a gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Szymon Skrzypczak w 25 minucie. W 41 minucie było 2:0 a wynik podwyższył Tomasz Mikołajczak. O ile w przerwie goście jeszcze mogli liczyć na odwrócenie losów spotkania to ich morale na pewno spadły już w pierwszej minucie drugiej połowy kiedy swoją drugą bramkę w tym meczy zdobył Skrzypczak. Jak się okazało, nie był to koniec strzelania. W 53 minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mikołajczak. Bramkarz gości skapitulował jeszcze dwukrotnie. Najpierw Mateusz Klichowicz w 63 minucie strzelił bramkę na 5:0 a wynik spotkania 4 minuty później kompletując hattricka ustalił Szymon Skrzypczak. Po tym spotkaniu gospodarze wciąż zajmują 3 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty Chojniczanka będzie miała 18 kwietnia, kiedy to w Kaliszu zmierzy się z miejscowym KKS-em

Chojniczanka Chojnice – Śląsk II Wrocław 6:0
Skrzypczak (25, 47, 67′), Mikołajczak (41, 53′), Klichowicz (63′)

Koszykówka: Polkowice poszły za ciosem. O Mistrzostwie zadecyduje piąte spotkanie rozgrywane w Gdyni.

W czwartek koszykarki VBW Arki Gdynia rozegrały 4 spotkanie finałowe Energa Basket Ligi. Wcześniej w środę w pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Polkowicach lepsze okazały się gospodynie. W czwartek stanęły one przed szansa na wyrównanie rywalizacji. Pierwsza kwarta podobnie jak w środowym spotkaniu padła łupem zawodniczek z Gdyni (17:11). Tym razem jednak zawodniczki VBW nie pozwoliły rywalkom na szybkie odrobienie strat i również w drugiej kwarcie były lepsze i wygrały ją 27:20 dzięki czemu w połowie spotkania osiągnęły 13 punktów przewagi. Gospodynie nie zamierzały jednak łatwo oddać mistrzostwa i wygrały 3 partię 19:17. W 4 kwarcie wydawało się, że przyjezdne mające przewagę 11 punktów nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa. Jak jednak się okazało gospodynie zagrały bardzo ambitnie i dały rywalkom w 4 kwarcie rzucić tylko 8 oczek same w tym czasie zdobywając 19 punktów i doprowadzając do dogrywki. W niej jak się okazało poszły za ciosem, wygrały ją 10:5 ustalając wynik spotkania na 79:74 i wyrównując stan rywalizacji na 2:2. O tym kto zdobędzie Mistrzostwo Polski przekonamy się w niedzielę 18 kwietnia. Ostatnie spotkanie rozegrane zostanie w Gdyni o 18:00.

CCC Polkowice – VBW Arka Gdynia 79:74 D (11:17, 20:27, 19:17, 19:8, 10:5)

stan rywalizacji: 2-2

Poprzedni artykułWyrok sądu dla kierowcy, który wyprzedzał na „podwójnej ciągłej” i doprowadził do kolizji