Za nami kolejny weekend pełny sportowych emocji

Podczas ostatniego weekendu bardzo dużo emocji towarzyszyło spotkaniom naszych ligowców. Niestety nie wszystkie zespoły zakończyły ostatni weekend po swojej myśli. Z pozytywów warto wymienić między innymi pewny awans koszykarek VBN Arka Gdynia do półfinału play-off, wyjazdową wygraną piłkarzy Arki Gdynia, pierwsze krok w kierunku półfinałów siatkarzy Trefla Gdańsk czy honorowe zwycięstwo w ostatnim spotkaniu sezonu Polpharmy. Do szczęśliwych ostatniego weekendu zaliczyć nie mogą między innymi piłkarze Lechii, Stomilu, siatkarze Indykpolu czy koszykarki Politechniki Gdańsk które odpadły z play-off. Poniżej wyniki wszystkich spotkań.

Koszykówka: Arka bez punktów w Stargardzie

Arka w piątek w przedostatnim spotkaniu sezonu zmierzyła się w Stargardzie z miejscową Spójnią. Koszykarze z Gdyni dobrze weszli w mecz i wygrali pierwsza kwartę 22:16, W drugiej kwarcie do głosu doszli gospodarze, którzy z nawiązką odrobili stratę zdobywając aż 16 punktów więcej od zespołu gości. W trzeciej kwarcie oba zespoły miały problem ze zdobywaniem punktów w sumie zdobywając ich tylko 22. Partia ta zakończyła się wynikiem 9:13. Czwarta kwarta znów padła łupem Spójni i gospodarze wygrali całe spotkanie 80:64. Warto zaznaczyć, że w związku z dużą ilością absencji drużyna Arki grała w tym spotkaniu w mocno odmłodzonym składzie. Kolejne i ostatnie w tym sezonie spotkanie koszykarze z Gdyni zagrają w Radomiu z miejscowym Hydrotruckiem

PGE Spójnia Stargard – Asseco Arka Gdynia 80:64
(16:22, 29:13, 9:13, 26:16)

Piłka nożna: Lechia wraca ze Szczecina bez punktów

Piątkowe starcie pomiędzy Lechią a Pogonią było określane jako mecz kolejki. Lechia przed tym meczem zajmowała 4 miejsce a gospodarze byli wiceliderem. W pierwszej połowie więcej sytuacji mieli gospodarze ale stojący w bramce Lechii Dusan Kuciak zachowywał czyste konto. W drugiej połowie spotkanie stało się bardziej otwarte i obie drużyny miały swoje sytuacje. Niestety dla biało-zielonych jedną z nich wykorzystali gospodarze. W 67 minucie jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Michał Kucharczyk. Po tym spotkaniu Lechia wciąż zajmuje 4 miejsce w tabeli, ale do 3 Rakowa Częstochowa traci już 4 punkty. Kolejne starcie zawodnicy z Gdańska rozegrają 5.04 kiedy podejmą Zagłębie Lubin

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:0
Michał Kucharczyk (67′)

Piłka nożna: Arka wraca z Legnicy z kompletem punktów

Arka Gdynia w sobotę zmierzyła się z Legnicy z miejscową Miedzią. Dla obu drużyn, które sąsiadowały ze sobą w tabeli było to bardzo ważne spotkanie, jeśli wciąż myślały o awansie do ekstraklasy. Pierwsza połowa była wyrównana i obie drużyny miały swoje sytuacja. Pierwsza bramka padła w 33 minucie, kiedy to gości na prowadzenie wyprowadził Christian Aleman. Gospodarze nie pozostali jednak dłużni i w 42 minucie wyrównali za sprawą trafienia Krzysztofa Drzazgi. W drugiej połowie spotkanie również było wyrównane i obie drużyny miały swoje okazje na wyjście na prowadzenie ale nie udawało się skutecznie wykończyć akcji. Zmieniło się to w 83 minucie, kiedy to podyktowaną przez sędziego „11” wykorzystał Mateusz Żebrowski wyprowadzając drużyną Arki na prowadzenie i jak się okazało później dając gościom 3 punkty. Po tym spotkaniu Arka awansowała na 5 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty zawodnicy z Gdyni będą mieli 28 marca, kiedy to podejmą Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 1:2 (1:1)
Drzazga (42′) – Aleman (33′), Żebrowski (83′ k)

Siatkówka: Pierwszy krok do półfinału dla Trefla

W pierwszym spotkaniu play-off Trefl Gdańsk zmierzył się z VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Gospodarze dobrze weszli w mecz i pewnie wygrali pierwszego seta do 18. W drugiej partii mecz był bardziej wyrównany, ale również i tym razem drużyną lepszą był Trefl wygrywając ją do 20. W trzeciej partii do głosu doszli goście, którzy wygrali ta partię do 21. 4 set był najbardziej wyrównany w ty spotkaniu ale ostatecznie to gospodarzy wyszli z niego zwycięsko wygrywając tego seta do 22 i całe spotkanie 3:1 i wyszli na prowadzenie w toczącej się do 2 zwycięstw rywalizacji. Kolejne spotkanie siatkarze rozegrają pomiędzy sobą w sobotę 27 marca w Warszawie. Ewentualne 3 spotkanie rozegrane zostanie w Gdańsku.

Trefl Gdańsk – VERVA Warszawa Orlen Paliwa 3:1
(25:18, 25:20, 21:25, 25:22)

Piłka nożna: Bytovia lepsza od Błękitnych

W sobotnim spotkaniu Bytovia Bytów podejmowała Błękitnych Stargard. Gospodarze w tym spotkaniu chcieli zdobyć kolejne po środowym zwycięstwie z elbląską Olimpią 3 punkty i awansować w tabeli. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dla gospodarzy w 36 minucie za sprawą trafienia Oskara Krzyżaka. Kolejne trafienia miały miejsce w drugiej połowie. Najpierw w 62 minucie Paweł Zawistowski wykorzystał karnego a później na prowadzenie 3:0 gospodarzy wyprowadził Piotr Giel. Gości było stać jedynie na honorowe trafienie w doliczonym czasie, którego strzelcem został Michał Cywiński. Po tym spotkaniu drużyna z Bytowa zajmuje 10 miejsce w tabeli a o kolejne punkty powalczą 28 marca, kiedy to zmierzą się w Częstochowie z miejscową Skrą

Bytovia Bytów – Błękitni Stargard – 3:1
Krzyżak (36′), Zawistowski (62′ k), Giel (77′) – Cywiński (90′)

Koszykówka: Pewny awans koszykarek Arki

Koszykarki Arki pod dwóch pewnych zwycięstwach we własnej hali udały się do Sosnowca by przypieczętować awans do półfinałów play-off Energa Basket Ligi Kobiet. Gospodynie tylko w pierwszych dwóch kwartach nawiązywały walkę z faworytkami z Gdyni i na półmetku na tablicy widniał wynik 38:39 W pozostałych kwartach to przyjezdne były wyraźnie lepsze wygrywające je odpowiednio 27:12 i 34:10 co w sumie dało aż 40 punktowe zwycięstwo 100:60. Teraz zespół z Gdyni czeka na rywala z rywalizacji pomiędzy Basket 25 Bydgoszcz – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Koszykówka: CTL Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 60:100
(13:22, 25:17, 12:27, 10:34)

Piłka nożna: Porażka Sokoła z Olimpią Grudziądz

Przed sobotnim spotkaniem pomiędzy Sokołem Ostróda a Olimpią Grudziądz wydawało się, że to gospodarze są małym faworytem tego spotkania. Wiadomo było jednak, że goście bardzo będą chcieli wywieść punkty z Ostródy. Sokół w pierwszej połowie patrząc na przebieg gry miał przewagę, nie przełożyło się to jednak na trafianie. Skuteczniejsi byli goście. W 24 minucie bramkę dla Olimpii zdobył Omid Popalzay. Gracze z Ostródy chcieli odwrócić losy tego spotkania ale nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Do bramki trafili za to ponownie goście. W 76 minucie na 2:0 Olimpię wyprowadził Jose Embalo ustalając tym samym wynik spotkania. Po tym spotkanie drużyna Sokoła zajmuje 11 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty będzie miała 27 marca, kiedy w Pruszkowie zmierzą się z miejscowym Zniczem.

Sokół Ostróda – Olimpia Grudziądz 0:2
Omid Popalzay (24′), José Embaló (76′)

Piłka Ręczna: Minimalna wygrana szczypiornistów Wybrzeża

Szczypiorniści gdańskiego Wybrzeża w sobotę zmierzyli się w Piotrkowie Trybunalskim z miejscowym Piotrkowianinem. Gospodarze tego spotkania przed tym spotkaniem mieli serię 7 meczów bez zwycięstwa i bardzo chcieli zdobyć punkty, co zapowiadało bardzo duże emocje. Spotkanie było bardziej wyrównane i nawet jeśli któraś z drużyn zdołała zdobyć kilku bramkowe prowadzenie to ich rywale ją niwelowali. Ostatecznie w końcówce o jedną bramkę więcej zdobyli goście, dzięki czemu to zespół Wybrzeża wywiózł komplet punktów z trudnego terenu. Po tym spotkaniu gdańszczanie zajmują w tabeli 10 miejsce. W kolejnym spotkaniu szczypiorniści Wybrzeża zagrają 26 marca z Górnikiem Zabrze.

Piotkowianin Piotrków Trybunalski – Torus Wybrzeże Gdańsk 26:27 (13:13)

Koszykówka: Politechnika odpada z play-off

W sobotni wieczór DGT AZS Politechnika Gdańska podejmowała CCC Polkowice w 3 spotkaniu ćwierćfinałowym play-off koszykarek. Po dwóch wyjazdowych porażkach zespół z Gdańska jeśli myślał o odwróceniu losów rywalizacji musiał to spotkanie wygrać. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodyń, które były lepsze w pierwszych dwóch kwartach wygrywając je odpowiednio 24:16 oraz 13:09. Po przerwie spotkanie się wyrównało i choć 3 kwarta padła łupem przyjezdnych to na tablicy wyników widniał wynik 52:43. Niestety dla gospodyń w czwartej części spotkania wyższy bieg włączyły zawodniczki z Polkowic i wygrały tą partię aż 27:8 i całe spotkanie 68:60 awansując tym samym do półfinału.

DGT AZS Politechnika Gdańska – CCC Polkowice 60:70
(24:16, 13:9, 15:18, 8:27)

Koszykówka: Polpharma kończy sezon zwycięstwem

Spotkanie Polpharmy Starogard Gdański z Anwilem Włocławek w ostatniej kolejce sezonu dla oby drużyn było okazją do zaprezentowania się z dobrej strony po nieudanym sezonie. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Z czasem jednak goście odrobili straty i spotkanie się wyrównało. Po pierwszej kwarcie na prowadzeniu byli goście 28:24. W drugiej połowie również żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć dużej przewagi. Ostatecznie ta partia padła łupem gospodarzy, którzy wygrali ją 32:28 doprowadzając do remisu w tym spotkaniu. W 3 kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Raz jeden a raz drugi zespół wychodził na prowadzenie. Partia ta zakończyła się 2 punktową wygraną gości. W 4 kwarcie lepiej zaprezentowała się Polpharma, która wygrała to spotkanie 102:95 kończąc zwycięstwem sezon.

Koszykówka: Polpharma Starogard Gdański – Anwil Włocławek 102:95
(24:28, 32:28, 12:23, 25:16)

Piłka nożna: Widzew wywiózł 3 punkty z Olsztyna

Olsztyńscy piłkarze nie mogą zaliczyć ostatnich spotkań na własnym obiekcie do udanych. W niedzielę zawodnicy Stomilu przegrali z Widzewem. Spotkanie to było czwartym z kolei w którym rywale wywieźli z Piłsudskiego 3 punkty. Spotkanie przez większość czasu było pod kontrolą zespołu z Łodzi, który swoją przewagę udokumentował w 54 minucie za sprawą trafienia Michała Ameyawa. Stomil co prawda miał swoje okazje, ale nie przełożyło się to na bramki. Po tym meczu olsztynianie zajmują 13 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty Stomil będzie miał 27 marca, kiedy to zmierzy się w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem

Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 0:1
Ameyaw (54′)

Piłka nożna: Olimpia wyrwała cenny punkt w Chojnicach

Przed spotkaniem w Chojnicach, gdzie spotkały się miejscowa Chojniczanka z elbląską Olimpią. Przed tym spotkaniem bezsprzecznie faworytem tego spotkania byli gospodarze. Warto zwrócić tutaj uwagę na statystyki gospodarzy, którzy przed spotkaniem z Olimpią na własnym boisku tylko raz podzielili się punktami, a resztę spotkań wygrali. Z przebiegu meczu zgodnie z przewidywaniami więcej mieli gospodarze, ale żółto-biało-niebiescy grali dobrze w obronie a do do tego bardzo dobrze w bramce zespołu z Agrykola spisywał się bramkarz Andrzej Witan. Pozwoliło to gościom na zachowanie czystego konta i po bezbramkowym remisie zdobycie cennego punktu. Po tym spotkaniu zespół z Chojnic utrzymał 3 miejsce w tabeli a Olimpia mimo zdobycia punktu w Chojnicach spadła na 17 miejsce, czyli pierwsze w strefie spadkowej. Szansę na punkty oba zespoły będą miały 27 marca, kiedy to Chojniczanka w Stargardzie zmierzy się z Błękitnymi a Olimpia o cenne punkty powalczy podejmując Stal Rzeszów.

Chojniczanka Chojnice – Olimpia Elbląg 0:0

Koszykówka: Asseco Arka Gdynia kończy sezon porażką

W niedzielę w ostatnim spotkaniu sezonu Asseco Arka Gdynia zmierzyła się w Radomiu z miejscowym Hydrotruckiem. Było to spotkanie pomiędzy drużynami z miejsc 14 i 15 w tabeli, którego stawką było 14 miejsce na koniec sezonu. Obie drużyny chciały wygrać to spotkanie i pozytywnym akcentem zakończyć sezon. Pierwsza kwarta padła łupem gospodarzy którzy wygrali ją 23:17. W drugiej odsłonie początkowo przewagę powiększyli gospodarze, ale żółto-niebiescy zdołali odrobić te straty dzięki czemu co prawda przegrali 2 kwartę ale tylko 1 punktem. Grę z końca drugiej kwarty udało się kontynuować w 3 kwarcie, która zakończyła się wygraną gości 23:18 i zniwelować stratę przed 4 kwartą do 2 punktów. Czwarta kwarta niestety należała do gospodarzy, którzy wygrali ją 21:12 i całe spotkanie 84:73.

Hydrotruck Radom – Asseco Arka Gdynia 84:73
(23:17, 22:21, 18:23, 21:12)

Koszykówka: Trefl zakończył sezon zasadniczy zwycięstwem

Trefl Sopot w niedzielę zmierzył się w ostatnim spotkaniu przed play-off z zespołem Enea Astoria Bydgoszcz. Faworytem tego spotkania byli gospodarze. Zespół Trefla jako pierwszy wyszedł na prowadzanie i utrzymywał je przez większość spotkania. Co prawda pierwsze dwie kwarty były wyrównane i kończyły się wygranymi gospodarzy 24:22 i 26:22 a gościom udawało się chwilami prowadzić jednym punktem, to w drugiej połowie meczu zespół Trefla zaznaczył swoją przewagę wygrywając kolejne części spotkania 31:18 i 26:16 a cały mecz 107:78. Po tym spotkaniu Trefl zajmuje 4 miejsce w tabeli ale wiadomo już, że zostanie wyprzedzony niezależnie od wyniku przez Legią Warszawa. Po zaległym spotkaniu warszawian z Kingiem Szczecin przekonamy się również z kim Trefl zmierzy się w 1 rundzie play-off. Jeśli wygra Legia to rywalem sopocian będzie WKS Śląsk Wrocław, jeśli górą będzie zespół z Szczecina, to właśnie warszawski zespół będzie rywalem Trefla.

Trefl Sopot – Enea Astoria Bydgoszcz 107:78
(24:22, 26:22, 31:18, 26:16)

Siatkówka: Akademicy wracają do Olsztyna z jednym wygranym setem

W poniedziałek w Katowicach siatkarze Indykpolu zmierzyli z miejscowym GKS-em w pierwszym spotkaniu o 9 miejsce na koniec sezonu Plus Ligi. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie które utrzymali do końca seta wygrywając go do 20. Drugi set wyglądał podobnie ale tu akademicy w końcówce doszli gospodarzy i set ten zakończył się grą na przewagi. Niestety dla siatkarzy z Olsztyna również tym razem partię tą wygrali gospodarze. W trzeciej partii również pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, tym razem jednak goście szybciej doprowadzili do wyrównania i idąc za ciosem wygrali tą partię do 21. Po wygranym trzecim secie akademicy lepiej weszli w czwartą partię. Tym razem jednak w drugiej części meczu to gospodarze dogonili Indykpol i ostatecznie wygrali 4 partię do 22 i całe spotkanie 3:1. Teraz obie drużyny czeka mecz w Olsztynie. Jeśli w spotkaniu, które rozegrane zostanie w piątek lepsi będą zawodnicy z Olsztyna, to drużyny czekać będzie złoty set, który rozgrywany jest do 15 punktów.

GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn 3:1
(25:20, 27:25, 21:25, 25:22)

Poprzedni artykułZa posiadanie narkotyków trafił do więzienia, odpowie również za dewastacje
Następny artykułCo z pacjentami, którzy nie są chorzy na COVID-19? Oni też muszą być leczeni… – apel Posłanki Elżbiety Gelert w Sejmie