I Runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach

W dniach 29-30 maja 2021 roku odbyła się I Runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach w Chodzieży. Były to pierwsze zawody wyjazdowe po 14 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronowirusa.

Kościerski basen po bardzo długiej przerwie umożliwił powrót do treningów naszym zawodnikom dopiero w maju i pomimo ponad 4 miesięcznej przerwy nasi zawodnicy zdobyli 43 medale zajmując II miejsce w klasyfikacji punktowej zaraz po gospodarzu zawodów UKS Delfinek Chodzież.

UKS Manta Kościerzyna zdobyła 40 medali indywidualnych: 12 złotych, 14 srebrnych i 14 brązowych, oraz 3 medale w rywalizacji sztafetowej: srebrny i 2 brązowe.

Bardzo cieszą poprawiane przez zawodników życiówki, pomimo długiej przerwy w treningach na basenie. Przerwa w treningach nie przeszkodziła także w ustanowieniu rekordu Polski w kategorii 18+ na dystansie 400 BF przez  Szymona Kropidłowskiego naszego Mistrza Świata juniorów  z 2019 roku .

1 – Lena Chmielewska

Tuż za podium uplasowali się: Małkińska Celestyna i Julianna Nowakowska na 4 i 5 miejscu.

Srebrny medal w sztafecie 4 x 50 BF MIXT open  w składzie: Julia Greń, Neli Wanta, Michał Koliński i Szymon Kropidłowski;

Brązowy medal w sztafecie 4 x 50 SF MIXT junior  w składzie: Dagmara Cieszyńska, Marika Goliwąs, Kacper Rozgoński i Aleksander Koliński;

Brązowy medal w sztafecie 4 x 50 BF MIXT junior  w składzie: Dagmara Cieszyńska, Marika Goliwąs, Dawid Kropidłowski i Aleksander Koliński.