Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski – Bydgoszcz 2021

Znakomicie spisali się niepełnosprawni sportowcy UKS Olimpijczyk Skorzewo w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które w dniach 14-16 maja odbyły się w Bydgoszczy. Lekkoatleci Olimpijczyka wywalczyli 6 medali bijąc kilka rekordów życiowych.

W piątek dorobek medalowy rozpoczęli Łukasz Walczak zdobywając srebro i Faustyna Kotłowska zdobywając brązowy medal w konkursach pchnięcia kulą.  W pchnięciu kulą bardzo dobrze zaprezentował się też 15-letni Maciej Jutrzonka, który zajął 5 miejsce w rywalizacji z seniorami.  Trzeci medal wywalczył Damian Żołądek w biegu na 100 m zajmując 3 miejsce.  Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji debiutant Robert Hinc wywalczył 9 miejsce w konkursie rzutu dyskiem.

Sobota przyniosła kolejne dwa medale dla sportowców ze Skorzewa.  Debiutujący w mistrzostwach Robert Zblewski zajął 3 miejsce w rzucie maczugą. W konkursie rzutu dyskiem brąz zdobyła Faustyna Kotłowska. Maciej Jutrzonka w rzucie dyskiem także spisał się bardzo dobrze zajmując ponownie 5 miejsce z nowym rekordem życiowym. Pechowo zakończył się start na 200m Damian Żołądka, który uzyskał trzeci czas zawodów ale ostatecznie został zdyskwalifikowany za popełnienie falstartu.

W niedzielę jedyny medal i to złoty, zdobył Daniel Pek w biegu na 400 m. Na tym samym dystansie 4 miejsce wywalczył Damian Żołądek. Maciej Jutrzonka zakończył rywalizację w rzucie oszczepem na 7 miejscu.

Cieszy wysoka forma sportowa reprezentantów, Faustyny Kotłowskiej, Daniela Peka i Łukasza Walczaka, którzy już za dwa tygodnie będą reprezentować Polskę na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Bydgoszczy.

Wspaniałe wyniki sportowe zawodników sekcji lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych UKS Olimpijczyk to wynik ciężkiej, systematycznej pracy zawodników, trenerów i wolontariuszy oraz pomocy instytucji i osób współpracujących. Sekcja funkcjonuje dzięki wsparciu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start, Stowarzyszeniu Sportowo-Rehabilitacyjnego Szansa Start Gdańsk oraz Gminy Kościerzyna.