piątek, 26 kwietnia, 2024
ArchiwumArchiwum ElblągMiał być skok w tabeli, piłkarze jednak zawiedli

Miał być skok w tabeli, piłkarze jednak zawiedli

W ten weekend pauzowały elbląskie drużyny piłki ręcznej EKS Start Elbląg oraz KS Meble Wójcik. Kibice liczyli więc na naszych piłkarzy. Ci jednak zawiedli. Ani jedna nasza drużyna nie wygrała spotkania.
Olimpia 2004 Elbląg – czy zaczyna serię porażek ?
Nasz trzecioligowy rodzynek w III Lidze w ten weekend podejmował w sobotę na stadionie przy ul. Moniuszki Olimpię Zambrów. Goście nie byli łatwym rywali przed spotkaniem wyprzedzali Elblążan o 3 punkty. Po meczu jest jeszcze gorzej, goście wygrali bowiem spotkanie 1:0 po golu w 16 minucie Zapolnika. Korzystną okazję w 1 połowie miał piłkarz Olimpii 2004 w 2 minucie, jednak Kamil Graczyk nie wykorzystał okazji. Później pierwsze 45 minut dominowali goście. Elblążanie próbowali się poderwać w drugiej połowie jednak to nie był ich dzień. Niestety po serii 4 zwycięstw, nasza Olimpia 2004 odnotowała już 2 porażkę z rzędu, miejmy nadzieję, że na tym seria ulegnie zatrzymaniu. W następnej kolejce Olimpia 2004 zagra z Turem Bielsko Podlaskim.
Wyjazdy drugoligowców
W 2 lidze murowanym faworytem do zwycięstwa była Olimpia Elbląg. Graliśmy na wyjeździe z „czarną latarnią” II ligi. Żółto – biało – niebiescy prowadzili zgodnie z planem 1:0 po golu Kołosowa w 35 minucie. Prowadzenie te uśpiło jednak naszych graczy za co zapłaciliśmy utratą kolejnych punktów w sezonie. W 82 minucie bramkę dla Siarki zdobył Beszczyński. Tylko remis, pokazuje, że o awans w tym sezonie będzie coraz trudniej.
Concordia mimo przyzwoitej gry, niestety nie polepszyła bilansu elbląskich drużyn tego weekendu. Podobnie jak Olimpia także Concordia objęła prowadzenie w swoim meczu. Wszystko to za sprawą samobójczej bramki w 66 minusie bramkarza Radomiaka Radom Piotra Banasiaka. Nie był to jednak silny cios tego dnia. Gospodarze szybko pokazali, że imponują „charakterem”. Już po 2 minutach doprowadzili do wyrównania – bramkę zdobył Piotr Wlazło. Decydującego gola o zwycięstwie dla Radomiaka zdobył strzelając na raty Piotr Kornecki.

Niestety jak widzimy nie był to udany weekend elbląskiego sportu. Na plus trzeba zaliczyć chyba tylko Targi Sport Expo jakie odbyły się w sobotę w Centrum Sportowo Biznesowym na ulicy Grunwaldzkiej. Nie pozostaje nic innego jak zawoław Elblągu : „Szczypiorniak wracaj do gry” – bo na piłkarzy coraz mniej możemy liczyć.