piątek, 19 kwietnia, 2024
ArchiwumArchiwum ElblągSportowy rozkład jazdy

Sportowy rozkład jazdy

W ten weekend Elbląg będzie obfitował w wiele wydarzeń sportowych. Swój pierwszy mecz w tym sezonie rozegrają szczypiorniści KS Meble Wójcik. Zaraz po tym spotkaniu zagra jedyna nasza drużyna występująca w najwyższej klasie rozgrywek, Start Elbląg. Elbląskiej publiczności zaprezentują się również trzy nasze drużyny piłkarskie.
Już w sobotę o godzinie 16.30 w hali CSB w pierwszym meczu sezonu KS Wójcik Meble podejmie Arot-Astromal Leszno. Zespół przed sezonem zyskał nowego sponsora tytularnego. Mamy nadzieję, że spotkaniem tym elbląscy szczypiorniści rozpoczną walkę o miejsce w ścisłej czołówce I ligi.
Gdy ochłoną emocje związane z meczem KS Wójcik Meble swój drugi mecz w sezonie rozegrają nasze szczypiornistki. O 18.30 zawodniczki startu podejmą Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Nasz zespół po pierwszej kolejce i wysokiej wygranej nad Politechniką Koszalin jest liderem ligi. Nasze dzisiejsze rywalki po pierwszej kolejce zamykają tabelę PGNiG Superligi i na pewno zrobią wszystko by wywieźć z Elbląga korzystny wynik. Miejmy nadzieję, że nasze szczypiornistki nie pozwolą na to i po 2 kolejce utrzymają wysoką pozycję w tabeli.
Kibice piłki nożnej już w sobotę o 14 będą mogli zobaczyć pierwszy mecz weekendu. Zespół Olimpii 2004 na stadionie przy ulicy Moniuszki podejmie ostatniego w tabeli Orła Kolno. Nasz zespół wygrał 3 ostatnie mecze i zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli. Mamy nadzieję, że 3 punkty zostaną w Elblągu, a nasz zespół będzie kontynuował drogę w górę tabeli.
Swoje spotkanie w sobotę rozegra również Olimpia Elbląg. Na stadionie przy ul. Agrykola o godz. 16 naszym rywalem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Faworytem tego spotkania będą elblążanie, którzy przed tygodniem ograli Pogoń Siedlce 2:0 i zajmują piąte miejsce w tabeli. Świt również wygrał przed tygodniem swoje spotkanie, ale mimo to zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli II ligi wschodniej.
Jedyną drużyną która swoje spotkanie rozegra w niedzielę jest Concordia Elbląg. Drużyna ta zajmuje ósme miejsce w tabeli a jej najbliższym rywalem będzie będzie Garbarnia Kraków. Rywal zajmuje w tabeli 13 lokatę, ale traci do naszego zespołu tylko 1 pkt. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu różnica ta będzie bardziej okazała a zespół Concordii razem z zespołem Olimpii znajdzie się w czołówce tabeli. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedzielę o godzinie 12 na stadionie przy ul. Agrykola.

Red.

Najnowsze artykuły

Back to black. Historia Amy Winehouse

Długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę. „Back to black. Historia Amy Winehouse” od 19...
0
Chcieli byśmy poznać Twoje zdanie. Skomentujx