Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zatwierdził wybór ośmiu projektów na wsparcie pracodawców we wprowadzaniu elastycznych form zatrudnienia. To pierwszy tego typu nabór z programu Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027.
Nabór wniosków (Działanie 7.6 Adaptacja do zmian typ 2: Wsparcie pracodawców we wprowadzaniu elastycznych form zatrudnienia, ze szczególnym uwzględnieniem pracy zdalnej, Priorytetu 7. Rynek Pracy) zakończył się 30 czerwca 2024 roku. Wpłynęło na niego 16 wniosków. Komisja wyłoniła do dofinansowania 8 projektów, które spełniły wszystkie wymagane kryteria. Łączna wartość przyznanego dofinansowania to ponad 4,95 mln zł.
– Celem tego naboru jest wsparcie dostosowania pracowników i pracodawców do innowacyjnych rozwiązań funkcjonujących na rynku pracy, elastycznych form zatrudnienia czy też pracy zdalnej – mówi marszałek województwa Marcin Kuchciński. – Elastyczność w odniesieniu do rynku pracy to zdolność przystosowania się do nowych warunków na dynamicznie zmieniającym się rynku oraz umiejętność adaptacji do pojawiających się nowych rozwiązań technologicznych. Nabór jednak został skonstruowany tak, że wnioskodawcy nie są odbiorcami wsparcia, lecz jedynie realizują projekt na rzecz beneficjentów ostatecznych, jakimi są pracodawcy.
Wsparciem zostanie objętych 51 pracodawców z województwa warmińsko-mazurskiego. W tym 37 pracodawców zaliczanych do małych i średnich przedsiębiorstw oraz 14 pracodawców niebędących MŚP. Do tej grupy, poza jednostkami samorządu terytorialnego oraz jednostkami organizacyjnymi jednostek samorządu terytorialnego, można zaliczyć m.in. organizacje pozarządowe np. fundacje, stowarzyszenia, o ile nie prowadzą działalności gospodarczej.
Pracodawcy otrzymają dofinansowanie na m.in. usługi eksperckie, doradcze i szkoleniowe, doposażenie miejsc pracy umożliwiające pracę zdalną, wspieranie elastycznych form organizacji pracy (m.in. sprzęt, meble, wartości niematerialne i prawne).
Biuro Prasowe