Bieg Jakubowy 2023 – ostatnie miejsca

Jeszcze tylko tydzień został, by zapisać się do jubileuszowej, XX edycji Biegu Jakubowego. Warto jednak się pospieszyć, bo zostało już tylko kilkanaście wolnych miejsc.

To już ostatnie chwile, by stać się częścią tego wielkiego wydarzenia i spróbować sił na trasie Biegu Jakubowego. Spragnieni rywalizacji biegacze i biegaczki nie powinni przegapić olsztyńskiej imprezy.

– Jubileuszowa edycja Biegu zapowiada się wyjątkowo interesująco – mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Chociażby ze względu na aspekt sportowy, bowiem trasa Biegu Głównego na dystansie 10 km po raz kolejny posiada atest PZLA.

Trasa wiedzie z i do Starego Miasta przez brzegi jez. Długiego oraz Park Centralny. Start i meta są zlokalizowane w pobliżu sceny staromiejskiej. Odcinki trasy składają się z różnego rodzaju nawierzchni – to chodniki, asfaltowe ścieżki rowerowe czy polbruk.

Poza kategorią Open uczestnicy będą klasyfikowani w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Będą także klasyfikacje: drużynowa oraz mundurowa. Poza Biegiem Głównym odbędą się biegi towarzyszące, w których wezmą udział dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Nadal trwają zapisy, które zakończą się 12 kwietnia albo w momencie wyczerpania pakietów. W tym momencie w przypadku Biegu Głównego zostało zaledwie kilkanaście spośród 400 numerków. Rejestracja prowadzona jest poprzez stronę internetową zawodów.

Tytułów mistrzowskich z ubiegłego roku bronią Wiktor Kujawa i Anna Ostromecka.

XX Bieg Jakubowy odbędzie się w 16 kwietnia (niedziela). Stat imprezy o 13:00.