Stomil odpadł z Pucharu Polski w pierwszej rundzie

Stomil Olsztyn w wtorkowy wieczór na własnym stadionie podejmował pierwszoligowy Chrobry Głogów. Faworytem wydawali się występujący klasę wyżej goście to gospodarze chcieli postarać się o wygraną i awans do kolejnej rundy.

Spotkanie niestety nie ułożyło się dobrze dla gospodarzy. Goście już w 3 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Jakuba Górskiego. Gospodarze próbowali odpowiedzieć ale w pierwszej połowie nie padło już więcej bramek. Drugie 45 minut zaczęło się lepiej dla biało-niebieskich. W 51 minucie do wyrównania doprowadził Sebastian Szypulski. Niestety wynik remisowy nie utrzymał się długo, 6 minut później drugą bramkę do goście zdobył Oliver Práznovský i gospodarze znów musieli gonić wynik. Niestety piłkarze Stomilu nie zdołali już pokonać bramkarza rywali. Wynik spotkania na 3:1 w doliczonym czasie gry Miłosz Jóźwiak i to goście cieszyli się z awansu do 1/16 Fortuna Pucharu Polski a olsztynianie będą mogli się skupić na rozgrywkach II ligi, gdzie już w najbliższą sobotę w Siedlcach zmierzą się z miejscową Pogonią.

Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów 1:3 (0:1)
Sebastian Szypulski 51 – Jakub Górski 3, Oliver Práznovský 57, Miłosz Jóźwiak 90