Jędrzej Gruszczyński przed meczem MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn

Trzy dni po ostatnim spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ponownie wyjdą na ligowe boiska, aby walczyć o kolejny punkty. Akademicy z Kortowa w sobotę, zmierzą się na wyjeździe z MKS Będzin. Początek konfrontacji w Sosnowcu o godz. 17:30.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego nie będą miło wspominać środowego wieczoru. Olsztynianie ulegli na wyjeździe PGE Skrze Bełchatów 0:3. Akademicy w każdej partii musieli gonić wynik. Siatkarze Skry rozpoczynali wszystkie trzy sety od kilkupunktowego prowadzenia. Waleczność po stronie ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, pozwoliły w poszczególnych setach na nawiązanie walki z gospodarzami. Końcówki zawsze należały jednak do bełchatowian, którzy zwyciężyli odpowiednio do 17, 21 i 23.

Aby zaoszczędzić czasu na dalekich przejazdach, siatkarze Indykpolu AZS zostali po meczu w Bełchatowie. W czwartek odbył się trening, który zawierał elementy siatkarskie oraz zajęcia na siłowni. Dopiero w piątkowy poranek drużyna wyruszyła do Będzina. Przypomnijmy, iż w pierwszym spotkaniu rozegranym w Hali Urania, lepsi okazali się olsztynianie, zwyciężając 3:0.

Początek sobotniego spotkania w Sosnowcu o godz. 17:30.