Stanowisko VR, holoboxy, piramidy holograficzne, ekrany dotykowe – tak w skrócie można opisać dlaczego warto zobaczyć nowoczesną wystawę Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. To mobilna ekspozycja, która prezentuje historię państwa w pierwszych latach niepodległości. Do Olsztyna zawita 9 sierpnia.
Zwiedzających w czasie przenoszą multimedialne eksponaty i projekcje holograficzne. Hitem jest film VR „Wiktoria 1920” pokazywany w specjalnych goglach, które przenoszą w centrum wydarzeń sprzed ponad stu lat. Goście Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” mogą też spotkać się z naturalnej wielkości marszałkiem Józefem Piłsudskim.
Wirtualny Teatr Historii „NIEPODLEGŁA” jest projektem kulturalno-edukacyjnym realizowanym z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Mobilna, multimedialna i interaktywna wystawa prezentująca historię polskiej drogi do odzyskania niepodległości oraz proces odbudowy państwa po roku 1918 zapewni widzom niepowtarzalne wrażenia bezpośredniego obcowania z wydarzeniami i postaciami historycznymi. Pozwoli dotknąć, poznać i doświadczyć historii
– Celem wirtualnego muzeum jest upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości, przedstawienie historii Polski z tamtego czasu – tłumaczy Gabriela Konarzewska, dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Olsztyna – dlatego bardzo się cieszymy że już wkrótce zawita także do stolicy Warmii i Mazur.
Mobilny Teatr Historii „Niepodległa” zawita w sumie do 20 miast, w każdym będzie czekał na zwiedzających przez trzy dni. W Olsztynie można ją będzie podziwiać na PLacu Solidarności w dniach 9 – 11 sierpnia, w godzinach: Godziny otwarcia prezentują się następująco:
- Poniedziałek (9 sierpnia) 12:00 – 18:00
- Wtorek (10 sierpnia): 10:00 – 18:00
- Środa (11 sierpnia): 10:00 – 16:00
Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze pół godziny na obejrzenie filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.