Badanie umożliwi oszacowanie liczby wspólnot oraz właścicieli chcących skorzystać z dofinansowania. Te dane są niezbędne, by samorząd mógł przystąpić do programu po wprowadzonych do niego zmianach. Najbliższa niedziela (26 listopada) to termin wypełnienia ankiet.
Celem programu „Ciepłe Mieszkanie” jest poprawa jakości powietrza oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Zmiany w porównaniu do pierwotnych założeń polegają m. in. na poszerzeniu katalogu beneficjentów o najemców lokali stanowiących własność gminy oraz wspólnoty mieszkaniowe obejmujące od trzech do siedmiu lokali mieszkalnych.
– Dane chcemy pozyskać przy pomocy dwóch ankiet – mówi dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Śmieciński. – Jedna z nich jest skierowana do wspólnot, natomiast kolejna do właścicieli lub najemców lokali mieszkalnych.
W programie „Ciepłe Mieszkanie” dofinansowanie można zdobyć na likwidację źródeł ogrzewania na paliwo stałe (kotły, piece), zakup kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła czy podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła (MPEC). Dodatkowo możliwe jest wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wentylacji mechaniczną z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie jest także przygotowanie dokumentacji projektowej powyższego przedsięwzięcia.
Ankiety są dostępne na Platformie Konsultacji Społecznych. Termin na ich wypełnienie mija 26 listopada 2023 roku.
Uwaga! Udział w ankiecie nie jest tożsamy ze złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania. Ankieta ma na celu wyłącznie oszacowanie liczby zainteresowanych beneficjentów.
[ankieta dla wspólnot mieszkaniowych od trzech do siedmiu lokali] [ankieta dla właścicieli oraz najemców lokali będących własnością gminy Olsztyn] [szczegóły programu]
UM Olsztyn