Sportowcy ze stolicy Warmii i Mazur regularnie dostarczają nam powodów do dumy, odnosząc ogromne sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W dowód uznania dla ich ciężkiej pracy, w imieniu mieszkańców, wyników sportowych pogratulował im Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Zawodniczki z olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate na spotkanie z Prezydentem przybyły wraz z trenerami. I zabrały ze sobą trofea jakie zdobyły w 35 Wagowych Mistrzostw Europy Kyokushin Karate w Warnie w Bułgarii, w dniach 11-12 czerwca 2022 r.

– Poziom był bardzo wysoki i jesteśmy bardzo dumni z wynikó, jaki udało się osiągnąć naszym zawodniczkom – mówi prezes klubu i trener, Marek Wieczorek.

Z Mistrzostw w Bułgarii 13 – letnia Aleksandra Wojnicz przywiozła złoto, w konkurencji walk – Kumite Juniorek do 50kg. W zawodach stoczyła trzy walki, dwie walki wygrała przed czasem, a trzecią – w założonym czasie. Nie potrzebowała dogrywek by zdobyć I miejsce.

– To zawodniczka, która bawi się tym sportem. Jest bardzo skromna, ale ma niesamowitego ducha walki – podkreśla trener, Mirosław Zwoliński.

Zawodniczka na codzień  uczy się w Szkole Podstawowej numer 9 na olsztyńskim Zatorzu.

– Trenuję od 6 lat, zaczęłam w wieku 7 lat – mówi Aleksandra Wojnicz.

Kolejną zawodniczką, która rozsławiła Olsztyn na arenie międzynarodowej była Aleksandra Wieczorek, zdobywajac w Mistrzostwach Europy II miejsce w konkurencji układów – Kata Seniorów.

– Trenuję od 22 lat. – mówi Aleksandra Wieczorem – Na codzień nie tylko startuję w zawodach, ale też prowadzę swoje grupy trenując młodszych adeptów sztuki karate.

Kolejnym wyzwaniem są jest dla zawodniczek Pichar Europy, który odbędzie się w listopadzie w Myślenicach.

– Rozsławiacie nasze miasto – mówił Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – wiem, że życie sportowca nie jest łatwe i dlatego w imieniu naszych mieszkańców gratuluję Wam sukcesów i trzymam kciuki za kolejne.

Obie zawodniczki są stypendystkami Prezydenta Olsztyna.

UM Olsztyn

Acapulco Beach Plaża Suchacz
Poprzedni artykułNMF: MARATON WŁADCY PIERŚCIENI już 5 sierpnia w MULTIKINIE!
Następny artykułUtalentowana kolarka z wizytą u Prezydenta
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze