Rewanż dla siatkarzy Trefla Gdańsk

W rewanżowym spotkaniu Zielonej Armii z Gdańskimi Lwami, lepsi okazali się siatkarze Trefla Gdańsk, zwyciężając 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Łukasz Kozub.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się po raz drugi pokonać Trefla Gdańsk. W czwartkowym, wyjazdowym spotkaniu, akademicy ulegli 1:3, choć początek spotkania na to nie wskazywał. Po pierwszym wygranym secie, przez połowę drugiego na parkiecie dominowali olsztynianie. Później jednak do głosu doszli gdańszczanie, którzy zamknęli całe spotkanie po czterech setach.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie tego dnia lepiej prezentowali się w przyjęciu (48% do 46%). Gdańszczanie byli skuteczniejsi w ataku (43% do 42%), zdobyli więcej punktów blokiem (13:12) i na zagrywce (6:1). Najskuteczniejszym w zespole gości był Damian Schulz (20 pkt.), a u gospodarzy Mariusz Wlazły (25 pkt.)

Z dorobkiem 28 punktów, drużyna ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje w ligowej tabeli 9 miejsce. Do zajmującego ósme miejsce ekipy GKS Katowice, olsztynianie tracą jeden punkt.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn tuż po końcowym gwizdku wyruszyli w podróż do Nysy, gdzie w sobotę zmierzą się z miejscową Stalą. Początek spotkania o godzinie 20:30.